Intel rozbudowuje centrum HR w Gdańsku. We wrześniu poziom zatrudnienia przekroczy już stu pracowników, a firma wciąż poszukuje kolejnych specjalistów. Zakres stanowisk oferowanych przez Intel to duży atut, który może przyciągnąć potencjalnych pracowników nie tylko z regionu, ale i spoza jego granic.

intel-gdansk

Intel najczęściej kojarzy się z pracą w obszarze badań i rozwoju nowych technologii. Oferta rekrutacyjna firmy wykracza jednak poza typowe stanowiska inżynierskie. Gdańsk  z prawie dwoma tysiącami pracowników jest ważnym ośrodkiem badawczo rozwojowym i to właśnie tu mieści się największe w Europie centrum HR Intela. We wrześniu poziom zatrudnienia przekroczy stu pracowników, a plany rozwoju sprawiają, że firma nadal poszukuje specjalistów w tym obszarze.  Pracę w Intelu charakteryzuje dynamiczne i międzynarodowe środowisko oraz możliwości udziału w globalnych projektach.

Na kandydatów czekają ścieżki rozwoju w zespołach odpowiedzialnych za różne zadania działu personalnego. Jednym z najliczniejszych jest zespół wsparcia pracowników (Global Employee Support). Dział ten odpowiedzialny za udzielanie pomocy pracownikom w całym regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), poprzez rozwiązywanie skomplikowanych problemów administracyjnych oraz udzielanie odpowiedzi na pytania pracowników związane z pracą w Intelu, wynagrodzeniem i benefitami oraz regulacjami HR itp. Lokalnym wsparciem biznesu zajmuje się zespół BHR (Business HR Partners) będący kluczowym partnerem przy podejmowaniu strategicznych decyzji oraz udzielający porad w wielu aspektach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Za poszukiwanie i zatrudnianie pracowników do oddziałów firmy w regionie EMEA odpowiada dział rekrutacji, zajmujący się również organizacją i udziałem w wydarzeniach rekrutacyjnych oraz budowaniem wizerunku firmy jako pracodawcy. O międzynarodową mobilność pracowników troszczy się zespół specjalistów ds. relokacji, który pomaga im zmieniać miejsce zatrudnienia w obszarze organizacji. Dla usprawnienia tego procesu zespół koordynuje wszystkie aspekty relokacji takie jak organizacja podróży, pozwolenia o pracę i zakwaterowanie. Rozwój pracowników wspiera dedykowany zespół GLL (Global Leadership and Learning). Specjaliści z GLL odpowiedzialni są za portfolio szkleń, certyfikacje wewnętrznych instruktorów oraz planowanie i organizację treningów, zapewniając przy tym wsparcie zarówno merytoryczne, jak i logistyczne.

Ponadto gdański oddział zatrudnia specjalistów ds. wynagrodzeń (Compensation and Benefits), specjalistów ds. płac (Payroll), analityków biznesowych oraz managerów międzynarodowych zespołów, którzy tworzą i wdrażają strategie biznesowe w regionie EMEA. Obecnie w gdańskim oddziale prowadzone są rekrutacje na stanowiska w filiach Intela znajdujących się w 38 krajach.

To bardzo dobra wiadomość, że firma o takim potencjalne jak Intel decyduje się na rozszerzenie centrum HR w Gdańsku. To przykład na niesłabnącą atrakcyjność inwestycyjną województwa pomorskiego, także w kwestii dostępu do wykwalifikowanej kadry. Różnorodność stanowisk oferowanych przez Intel to duży atut, który może przyciągnąć potencjalnych pracowników nie tylko z regionu, ale i spoza jego granic – mówi  Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

To ogromne wyróżnienie, że taki potentat rynkowy jak Intel, zdecydował się otworzyć jedno ze swoich trzech funkcjonujących na świecie centrów HR właśnie w Gdańsku. Cieszymy się, ponieważ jest to dowód, że w znacznej mierze firma opiera rozwój swojej działalności na miejscowych zasobach ludzkich – mówi Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańska.

Różnorodność specjalizacji HR dostępnych w Gdańsku idzie w parze z możliwościami rozwoju wewnątrz firmy. Nie brakuje przy tym przykładów inspirujących historii stażystów, którzy po studiach rozpoczęli pracę na stanowiskach specjalistycznych oraz pracowników, którzy wspinając się po kolejnych szczeblach kariery zajęli stanowiska kierownicze i obecnie zarządzają międzynarodowymi zespołami. Firma oferuje pracownikom, poza bardzo dobrym wynagrodzeniem także różne pakiety benefitów, a zatrudnione osoby mogą angażować się w wiele inicjatyw typu GPTW (Great Place to Work) skupiających współpracowników o podobnych zainteresowaniach.

Warto zaznaczyć, że Intel angażuje się również w akcje charytatywne. Wolontariusze udzielają się w grupie Intel Involved organizując zbiórki prezentów i szkolnych wyprawek dla dzieci z domów dziecka i hospicjów, sprzątanie pobliskich lasów, wsparcie trójmiejskich schronisk dla zwierząt oraz angażując się w globalnie projekty edukacyjne w krajach takich jak Indie i Filipiny. Na przestrzeni ostatnich lat można dostrzec, że firma dużo wniosła w rozwój potencjału pracowniczego w regionie. Intel wielokrotnie otrzymał tytuł najlepszego pracodawcy w Polsce według rankingu AON Hewitt. Firma cały czas poszukuje pracowników, zarówno wśród studentów i absolwentów wyższych uczelni, jak również wśród ekspertów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.