Fot. Zespół 299
 

Antynowotworowa kampania lokalna Zespołu 299 z II LO dobiegła końca. Jej efektem jest wzrost świadomości społecznej mieszkańców Lęborka, a także niemal 1000 maskotek, które umilą czas małym pacjentom oddziałów onkologicznych.
Fot. Zespół 299

– Nasz Zespół ma na swoim koncie już wiele sukcesów. Jednak naszym największym przedsięwzięciem, w które włożyliśmy wiele serca, pracy i czasu była prelekcja w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” dla  wszystkich mieszkańców powiatu lęborskiego – informuje Basia Adamczyk, jedna z pięciu organizatorów akcji – Staraliśmy się jak najprościej przekazać naszą wiedzę przybyłym ludziom i zachęcić ich do działania we własnej sprawie. Opowiedzieliśmy o tym czym jest rak, jak się objawia, jakie występują typy nowotworów oraz najważniejsze  – jak z nimi walczyć.
Fot. Zespół 299

Akcja Zespołu to także liczne pogadanki w szkołach powiatu lęborskiego. Hakowicze rozdawali ulotki na ulicach miasta. – Zebraliśmy już prawie 1000 maskotek dla dzieci – wymienia Łukasz Mański lider Zespołu.

Fot. Zespół 299

Kolejnym etapem ogólnopolskiej akcji jest rejestracja swoich działań na łamach specjalnie stworzonego portalu. Komisja konkursowa oceni działania poszczególnych zespołów i wyłoni te najlepsze, które podejmą starania o zorganizowanie ogólnopolskiej kampanii przeciwko rakowi płuc.

1 KOMENTARZ

  1. Niby to tylko test internetowy on-line ale zawsze warto zrobić cokolwiek wcześniej dla siebie zanim. Dla zainteresowanych podaję namiar do stronki z nową metodą wykrywania raka http://tojefura.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.