fot. UG Potęgowo

Trwają intensywne prace nad projektem przebudowy ulicy Szerokiej w Potęgowie. Bardzo ważnym elementem tego projektu jest przebudowa drogi gruntowej od drogi krajowej nr 6 w kierunku Zespołu Szkół w Potęgowie. Poprzez przebudowę tego odcinka skrócony zostanie dojazd do szkoły oraz droga ta będzie przelotową w kierunku miejscowości położonych za wiaduktem kolejowym. Dzięki temu też w przyszłości rozładowany zostanie ruch samochodowy w ścisłym centrum Potęgowa.

fot. UG Potęgowo
fot. UG Potęgowo

Prace projektowe związane z inwestycją rozpoczęto w listopadzie 2015 roku. Opracowano już koncepcję zagospodarowania terenu, która wstępnie została zaakceptowana na spotkaniu w UG Potęgowo 21 grudnia 2015r. Na zaproszenie wójta gminy Dawida Litwina 29 stycznia br. odbyły się dalsze konsultacje nad rozwiązaniami projektowymi z udziałem projektantów, radnych z miejscowości Potęgowo, pracowników UG Potęgowo i dyrektor ZUP w Potęgowie.

W zakres projektu wchodzi przebudowa drogi o długości 1400 mb. Celem opracowania projektowego jest rozwiązanie kompleksowe, określające przebieg układu drogowego z odwodnieniem i oświetleniem oraz niezbędną wymianą sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Parametry układu drogowego to jezdnia o szerokości 5,5 m o nawierzchni bitumicznej (dwa pasy po 2,75 m); chodnik jednostronny o szerokości 1,5 m; ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 m, zjazdy na posesje o szerokości w nawiązaniu do istniejących, zatoka dla autobusów szkolnych; miejsca parkingowe i przejścia dla pieszych.

Wykonawcą prac jest biuro projektowe DIOGENES STUDIO Sp. z o.o.  z Gdańska. Planowany termin zakończenia prac projektowych to lipiec 2016.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.