fot. wejherowo.pl

Wystarczyło trochę śniegu, by pomnik Jakuba Wejhera stał się sławny w całej Polsce. Założyciel Wejherowa zimą wygląda jak… Darth Vader. 

fot. wejherowo.pl
fot. wejherowo.pl

Zdjęcie, pomnika Jakuba Wejhera wykonane wczesnym rankiem przez fotografa Artura Hutnika, pojawiło się na Facebooku i Instagramie na profilu: Miasta Wejherowa i błyskawicznie spodobało się internautom. Szybko „ochrzcili” go bratem bliźniakiem Dartha Vadera, bohatera „Gwiezdnych Wojen”.

„Wejherowski rynek jest naprawdę urokliwy, szczególnie zimą”, „Nie sądziłam, że w jakimkolwiek mieście jest pomnik Vadera”, „Wow, wygląda jak jego bliźniak” – to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiają się pod fotografią ośnieżonego Jakuba Wejhera.

Jak czytamy na portu TVN24, niektórym pomnik tak bardzo się spodobał, że już zapowiadają się z wizytą. – Chyba wybiorę się do Wejherowa, żeby to zobaczyć – napisał jeden z internautów.

Pomnik Jakuba Wejhera ostatnio jest częstym gościem portali internetowych. Przypomnijmy, że Wejherowo włączyło się do ogólnoświatowej akcji ALS Ice Bucket Challenge, która miała zwrócić uwagę na chorobę stwardnienia zanikowego bocznego. Ice Bucket Challenge to medialna zabawa polegająca na oblewaniu się na wizji kubłem zimnej wody. W Wejherowie połączono tę akcję z czyszczeniem pomnika Jakuba Wejhera. Inicjatorzy akcji wpłacili również z tej okazji datek na cel dobroczynny, jakim jest pomoc chorym na stwardnienie zanikowe boczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.