Otwarcie nowego Klubu Seniora „Północ”

19 stycznia 2016r. | Drukuj

Seniorów z pewnością ucieszy wiadomość, że już w tym tygodniu w Gdyni zostanie otwarty nowy Miejski Klub Seniora „Północ”. Punkt mieszczący się przy ul. Podgórskiej 14 swoją działalność rozpocznie już w piątek 22 stycznia 2016 roku. Będzie to już piąta placówka tego typu prowadzona przez gdyńskie Centrum Aktywności Seniora.

klub-seniora

Klub Seniora „Północ” powstał ze wspólnej inicjatywy Miasta, w tym Rad Dzielnic: Obłuże, Pogórze, Oksywie i Babie Doły oraz Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jest to kolejne miejsce na mapie Gdyni szczególnie przyjazne seniorom. Osoby starsze będą mogły korzystać z oferty Klubu w środy i piątki od godziny 10.00 do godziny 15.00. Chętnych do aktywnego uczestniczenia w życiu placówki na pewno nie zabraknie.

Centrum Aktywności Seniora prowadzi już cztery kluby mieszczące się: w Chyloni, Śródmieściu, Orłowie i na Witominie. Umożliwiają starszym mieszkańcom Gdyni nie tylko przyjemne spędzanie wolnego czasu, ale także rozwijanie zainteresowań i umiejętności. Mogą oni brać udział w zajęciach artystycznych, ruchowych, spotkaniach kulturalnych i rozrywkowych. Do dyspozycji mają kawiarenki internetowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Ponadto, kluby są  miejscami spotkań towarzyskich w przyjaznej atmosferze oraz umożliwiają zawieranie nowych znajomości.

Projekt stworzenia sieci miejskich klubów dla Seniorów jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tego typu placówki. Obecnie z aktywnych form spędzania wolnego czasu korzysta ponad 10 tys. starszych mieszkańców. Istotne jest aby takie miejsca były łatwo dostępne dla osób zainteresowanych, stąd usytuowanie klubów w różnych częściach miasta. Warto również wspomnieć, że łącznie w dzielnicach funkcjonuje 20 klubów seniora, które są prowadzone przez organizacje pozarządowe i wspierane przez Miasto.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze