mat. prasowe / Kasia Grzenkowicz

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej pt. „KRAJOBRAZY KASZUBSKIE z okolic powiatów puckiego i wejherowskiego”.

mat. prasowe / Kasia Grzenkowicz
mat. prasowe / Kasia Grzenkowicz

Wystawa ukazuje krajobrazy kaszubskie z terenów powiatów wejherowskiego i puckiego. Autorami prac są uczestnicy warsztatów fotograficznych zorganizowanych przez Nadmorską Grupę Fotograficzną w 2015 roku.

Stowarzyszenie pn. „Nadmorska Grupa Fotograficzna” (NGF) tworzą entuzjaści fotografii chcący wspólnie rozwijać i doskonalić umiejętności związane z robieniem zdjęć. Jednym z celów Grupy jest ukazanie piękna okolic powiatu wejherowskiego oraz puckiego. Rezultatem organizowanych plenerów i konkursów są wystawy popularyzujące nasz region.

Od 2011 roku Grupa stworzyła wystawy fotografii o różnorodnej tematyce, pokazując m.in.: Misteria Kaszubskie, architekturę sakralną miast: Redy, Rumi i Wejherowa, 45 lat miasta Redy, Małe Trójmiasto Kaszubskie nocą, obiekty industrialne – zakładów ciepłowniczych OPEC i KOKSIK oraz PEWIK-u z oczyszczalnią ścieków oraz stacjami uzdatniania wody, przyrodę czy wieś.

Od 11.03.2014 r. siedzibą Nadmorskiej Grupy Fotograficznej jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

NGF wspomagała swoim działaniem różnorodne imprezy w tym związane z uroczystościami w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie oraz Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Wejherowie. Ponadto, jako Grupa fotograficzna, przygotowała zdjęcia z życia mieszkańców i historii wsi Leśniewo. Skromnym wkładem było przekazanie prac fotograficznych na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W swoich działaniach Stowarzyszenie otrzymuje wsparcie miejscowych władz, tj. Starostwa Powiatowego w Wejherowie, Urzędu Miasta Wejherowa oraz ośrodków kultury: Muzeum w Wejherowie, Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska oraz Miejskiego Domu Kultury w Redzie.

Pracę Stowarzyszenia NGF można zobaczyć na stronie internetowej pod adresem http://nadmorskagf.pl na której publikowane są artykuły o działalności członków Grupy.  Co miesiąc pojawia się tam również fototapeta – kartka z kalendarza ze zdjęciem, którego autorem jest jeden z członków NGF.

Za pomocą fotografii uczestnicy warsztatów pokazują piękno naszych okolic. Jak im się to udało sami możecie ocenić odwiedzając muzeum, w którym wystawa jest prezentowana do dnia 30.01.2016r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.