Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego zaprasza mieszkańców naszego regionu do wypełnienia anonimowej ankiety. Można się w niej podzielić opinią na temat miejsca swojego zamieszkania. Wszystkie odpowiedzi będą pomocne przy sporządzaniu audytu krajobrazowego.

Od dwóch lat w naszym województwie trwają prace nad audytem krajobrazowym. Jego celem jest przeprowadzenie charakterystyki i dokonanie oceny stanu krajobrazów występujących na obszarze całego województwa. Równie ważne jest też wskazanie krajobrazów szczególnie cennych dla społeczeństwa i mogących wymagać dodatkowej ochrony.

Audyt krajobrazowy województwa pomorskiego jest sporządzany po raz pierwszy. Jednocześnie zgodnie z obowiązującymi przepisami taki dokument powstaje raz na 20 lat, dlatego ma stanowić kompleksową analizę przestrzeni naszego regionu.

– Ważnym elementem prac nad audytem jest dla nas włączenie mieszkańców do dyskusji na temat krajobrazu i jego pomorskiej specyfiki. W ubiegłym roku realizowaliśmy to poprzez konkurs fotograficzny, natomiast tym razem podjęliśmy próbę zaangażowania mieszkańców regionu z wykorzystaniem innego narzędzia. Jest nim anonimowa ankieta internetowa – informuje Jakub Pietruszewski, dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego.

Badanie opinii mieszkańców potrwa do 15 czerwca 2021 r. Formularz ankiety dostępny jest TUTAJ.

– To jak wygląda otaczająca nas przestrzeń, w jaki sposób jest kształtowana, ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Zachęcam mieszkańców naszego regionu do poświęcenia krótkiej chwili i przekazania głosu w przygotowanej ankiecie – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Wyniki ankiety będą istotnym źródłem informacji dla zespołu sporządzającego audyt krajobrazowy, a także przyczynkiem do dalszych działań, m.in. przy planowanych konsultacjach społecznych projektu audytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.