fot. wejherowo.pl

Znakomicie przebiegła tegoroczna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wejherowie. Wolontariusze działający przy 111 Sztabie WOŚP przy Wejherowskim Centrum Kultury zebrali rekordową kwotę 70 245, 83 zł plus waluty obce.

fot. wejherowo.pl
fot. wejherowo.pl

Od godzin porannych na ulicach Wejherowa spacerowali wolontariusze z oznakowanymi puszkami WOŚP zbierając datki. W południe wśród wolontariuszy pojawili się przedstawiciele władz miasta: zastępca prezydenta Piotr Bochiński, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz i skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz, którzy podczas rozmów z wolontariuszami wrzucali do puszek datki.

– Każda akcja, która ma na celu dobro społeczne, jest godna poparcia. Zbieranie środków finansowych na zakup sprzętu medycznego dla służby zdrowia, to bardzo szczytny cel – mówi Bogdan Tokłowicz podkreślając, że rozwój techniczny w służbie zdrowia tak bardzo szybko postępuje, że praktycznie co 2-3 lata należałoby wymieniać aparaturę diagnostyczną i leczniczą, po to żeby skuteczniej ratować ludzkie zdrowie i życie.

– Cieszę się, że mieszkańcy Wejherowa angażują się w zbiórkę społeczną środków finansowych. Oby jak najwięcej udało się zebrać pieniędzy i jak najwięcej zakupić  najnowszego sprzętu technicznego dla służby zdrowia – dodaje Bogdan Tokłowicz.

O przebiegu akcji chętnie wypowiadali się wolontariusze.

– Lubię zbierać datki, zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych najstarszych. Czynię to z potrzeby serca – podkreśla Joanna Baranowska.

– Jako Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Pułk Czarnieckiego bierzemy udział w tej akcji juz po raz trzeci. Mieszkamy w Wejherowie i chcemy pomagać w zbiórce na rzecz mieszkańców. Myślę, że jest to szczytny cel i warto kwestować – mówi Krzysztof  Zdunkowski, lider stowarzyszenia.

– Jesteśmy uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Redzie z tzw. „mundurówki” i chętnie uczestniczymy w rekonstrukcjach wojskowych. Mamy swój sprzęt i mundury historyczne. Tutaj występujemy w mundurach polowych armii amerykańskiej. Do akcji WOŚP przystąpiliśmy bardzo chętnie – mówią Patryk Daczek i Konrad Kleina, który jest także członkiem Stowarzyszenia Militarnych Trójmiasto.

Jak informuje koordynator akcji Sebastian w tym roku razem z Wejherowem datki zbierało również Luzino i Bojano, a wejherowscy wolontariusze pojawili się też w Bolszewie. Tradycyjnie w Filharmonii Kaszubskiej odbywały się występy artystyczne wraz z aukcją. M.in. dla publiczności wystąpił zespół „Fosfor”.

– Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, redakcji internetowej naszego sztabu, obsłudze sztabu, rodzicom i opiekunom wolontariuszy, wszystkim wykonawcom i niesamowitej obsłudze technicznej oraz działaczom Małe Trójmiasto Biega za pomoc i organizację Biegu Policz się z cukrzycą. Dziękujemy też Policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem a mediom za cudowną wyrozumiałość i relacje – mówi Sebastian Niewola.

Źródo: wejherowo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.