mat. prasowe

W Muzeum Marynarki Wojennej rusza cykliczny przegląd archiwalnych filmów dokumentalnych i reportaży, poświęconych tematyce morskiej „Morskie kadry”. Spotkania to nie tylko projekcje ale także prezentacje multimedialne, rozmowy z realizatorami i bohaterami filmów. Morskie wyprawy odbywać się będą niemal co miesiąc, począwszy od wtorku 17 listopada.

mat. prasowe
mat. prasowe

„Morskie Kadry to tytuł, który z jednej strony mówi o kadrach filmowych, czyli kadry jako klatki filmu, ale również kadry jako ludzie, bo każdy film mówi o ludziach. Każdy film tworzyli ludzie, stąd podwójne znaczenie” – tłumaczy Aleksander Gosk z Akademii Morskiej w Gdyni.

Cykl spotkań rozpocznie się pokazem trzech filmów z archiwum TVP Gdańsk prezentujących historie i losy okrętów, statków oraz ich załóg i dowódców. Będą to reportaże:

  • Ostatni rejs Michała Dąbrowskiego i Piotra Hinza z 1973 r. dokumentujący pożegnanie starego trampa Huta Ostrowiec oraz ostatni rejs odchodzącego na emeryturę kapitana Nawrockiego.
  • Rejs nr 1476 Jerzego Boja z 1980 roku opowiadający o ostatnim rejsie rudowęglowca Sołdek.
  • Ostatni rejs Tomasza Miedonia z 2006 roku o ostatnim wyjściu w morze kutra rakietowego ORP Władysławowo zamykającego ważny etap w historii Marynarki Wojennej.

Projekcje uzupełnią prezentacje multimedialne, spotkania z realizatorami i bohaterami filmów oraz dyskusje z widownią. Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie http://www.muzeummw.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.