fot. Wikimedia

W sobotę 14 listopada, ruszają dwa ważne wydarzenia gdyńskim Akwarium. Po pierwsze będzie to słynny „Tydzień rekina”, a po drugie rozpoczną się „Dni Otwarte Centrum Edukacji”. A to oznacza tylko jedno – 9 dni po brzegi wypełnione zabawą. Dodatkowo, jeżeli planujemy odwiedzić akwarium w najbliższy weekend, warto się zaopatrzyć w plastikową butelkę, koszulkę i worek na buty. Mogą się przydać.

fot. Wikimedia
fot. Wikimedia

Tradycja „Tygodnia rekina” sięga 2008 roku, kiedy miłośnicy mórz z Europy w ramach koalicji Shark Alliance zaprotestowali przeciwko finningowi, czyli obcinaniu rekinom płetw i wyrzucaniu okaleczonych zwierząt z powrotem do wody. Bo jedynie mięso z płetwy było wykorzystywane do przyrządzania popularnej chińskiej zupy. Dzięki tysiącom podpisów pod petycją, Parlament Europejski zakazał tego procederu w 2013 roku.

Chociaż akcja zakończyła się sukcesem, obchodów „Tygodnia rekina” nie zaprzestano i tradycja pozostała. Podczas wydarzenia dowiemy się więcej o tych niezwykłych zwierzętach i zderzymy się z mitami, którymi te wyjątkowe w dotyku drapieżniki obrosły na przestrzeni lat. W tym roku gości czeka konkurs, w którym do wygrania jest wyjątkowy Dzień z życia akwarysty, czyli jednodniowy udział w karmieniu zwierząt i innych pracach, które wykonują osoby zajmujące się mieszkańcami Akwarium.

Podczas Dni Otwartych Centrum Edukacji, odwiedzający zajrzą do sal laboratoryjnych, które na co dzień odwiedzają uczniowie – w ostatnim roku było ich prawie 40 tysięcy. Dni Otwarte są gratką zarazem dla wielbicieli morskich zwierząt i roślin, ale też dla tych, dla których biologia nadal jest nauką z różnych powodów zakazaną.

W najbliższy weekend zabierzmy do akwarium butelkę, która przyda się podczas recyklingowych zajęć plastycznych, a t-shirt, albo worek na buty zyska nowy image, kiedy pomalujemy je w rekinie wzory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.