Fot. Zespół 299 MHNR4
Akcja Zespołu 299 „Mam haka na raka” rusza pełną parą. Uczniowie I c z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Lęborku zaplanowali działania na najbliższe dni, które stanowić będą pierwszy etap czwartej edycji tej ogólnopolskiej akcji.
Łukasz, Agata, Basia, Jakub i Karolina chcą przeprowadzić ogólnopolską kampanię zachęcającą do zapobiegania zachorowaniom na raka płuc. Tuż po feriach prelekcje na temat tej choroby i sposobów jej zapobiegania odbędą się m.in. w Gimnazjum Nr 1 w Lęborku, Szkole Podstawowej Nr 8, w Zespole Szkół w Cewicach. W każdej ze szkół odbędzie się także zbiórka maskotek, które Zespół przekaże jednemu ze szpitali onkologicznych w Polsce. W zbiórce tej są oni dodatkowo wspierani przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku.

 

 

 

fot. gk: Nieco niekompletny Zespół 299 MHNR4

W przyszłą niedzielę Zespół 299 planuje zainteresować swoją akcją mieszkańców Lęborka. – W niedzielę 6 lutego planujemy prelekcję  „Idzie rak nie bo rak na twych płucach czarny znak” na temat nowotworów, w tym raka płuc dla wszystkich mieszkańców miasta – informuje Łukasz Mański, lider Zespołu 299 – Odbędzie się ona w Lęborskim Centrum Kultury Fregata o godz. 15.00. W programie prelekcji planujemy przekazać mieszkańcom informacje na temat tej choroby, ale także zaplanowaliśmy występy zespołów muzycznych. Czekamy także na maskotki, które lęborczanie chcieliby przekazać chorym dzieciom.

Gotowe są już ulotki i plakaty promujące akcję. Starania „lęborskich hakowiczów” wspiera także miejscowy szpital. Naczelny lekarz szpitala Przemysław Krefft pomaga Zespołowi w kontakcie ze specjalistami.

Do swojej akcji uczniom I c z LO 2 udało się przekonać lokalnych samorządowców i media. Patronat nad akcją objęła także gazetakaszubska.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.