Rozpoczął się kolejny etap rewitalizacji puckiej starówki. Po okresie badań archeologicznych na rynku, ekipy budowlane przystąpiły do prac ziemnych.  Inwestycja potrwa jeszcze rok.

Projekt rewitalizacji puckiej starówki nosi skomplikowaną  nazwę: „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej miasta Puck poprzez rewitalizację obszaru Placu Wolności w celu rozwoju funkcji gospodarczych i społecznych, etap I” . Z pewnością chodzi o to, by miasto było jeszcze piękniejsze. Głównym celem projektu jest estetyzacja i zmiana funkcji Placu Wolności. Zostanie tam  wymieniona nawierzchnia, powstanie mała architektura, nowe oświetlenie i monitoring miejski.


– Jestem przekonany, że wszelkie potencjalne niedogodności związane z realizowanym projektem przezwyciężymy wspólnie, wykazując się wyrozumiałością i cierpliwością. Pamiętajmy, że zwieńczeniem będzie piękny i nowoczesny rynek.  – mówi Marek Rintz,  burmistrz Pucka.


Rewitalizacja obejmie także  ulicę  Morską i fragment  ulicy 10 Lutego . Zakończenie inwestycji, współfinansowanej przez Unię Europejską (program Interreg) zaplanowano na   wrzesień 2011 r.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.