mat. prasowe

Wielofunkcyjne centrum hotelowo – biurowe z infrastrukturą usługową wraz ze zintegrowaną bazą dla ośrodków żeglarskich to przedsięwzięcie Polskiego Związku Żeglarskiego.

mat. prasowe
mat. prasowe

Projekt zakłada realizację przy współudziale gdyńskich klubów żeglarskich oraz Związku Harcerstwa Polskiego przy nabrzeżu Beniowskiego nowoczesnego kompleksu w ramach, którego powstanie profesjonalne zaplecze dla uprawiania żeglarstwa oraz sportów wodnych. W obiekcie znajdą się powierzchnie biurowe dedykowane do obsługi portu jachtowego, sale szkoleniowe, zaplecze sanitarne o wysokim standardzie.

Cały projekt nawiązuje do modernistycznej zabudowy Gdyni. Ważnym kontekstem architektonicznym tego miejsca jest samo nabrzeże Mariny. Od tej strony budynek przybiera formę bardziej rzeźbioną, dostosowaną do potrzeb klubów żeglarskich, poprzez założenie wewnętrznych dziedzińców niezbędnych do zimowania jachtów oraz wysuniętych hangarów dla łodzi. Dzięki bezpośredniemu dostępowi od strony nabrzeża, poszczególne kluby żeglarskie będą mogły prowadzić swoją działalność statutową.

Z uwagi na niezwykłą atrakcyjność lokalizacji wzdłuż pierzei Alei Jana Pawła II będącej naturalnym przedłużeniem Skweru Kościuszki, zaprojektowane zostały przeszklone fronty parteru budynku mieszczącego funkcje usługowe, handlowe oraz gastronomiczne. Nowe kawiarnie i restauracje z bezpośrednim dostępem od promenady znacząco uatrakcyjnią wspaniałą część Gdyni. Z uwagi na znaczną długość elewacji od strony Alei Jana Pawła II, wprowadzone zostały przejścia – pasaże przez środek budynku na poziomie parteru, łączące aleje z bulwarem portowym.

Ważnym elementem zespołu jest cześć hotelowa, w ramach, której do dyspozycji turystów oddanych zostanie około 200 klimatyzowanych pokoi, każdy z widokiem na morze. Na klientów hotelu jak również na żeglarzy czekać będzie profesjonalne centrum fitness z częścią spa.

Na pierwszym piętrze zlokalizowano funkcję biurową obiektu. Nowoczesne powierzchnie modułowe umożliwiają indywidualny podział lub aranżacje w formule open space. Obiekt wyposażony będzie w nowoczesne instalacje podnoszące komfort użytkowania.

Planuje się wykonanie budynku w technologii tradycyjnej w oparciu o żelbetowe elementy konstrukcyjne i ściany murowane. Budynek zostanie ustawiony frontem do Alei. Jana Pawła II oraz nabrzeża mariny. Od strony alei elewacja będzie tworzyła jedną bryłę o takiej samej wysokości, formą architektoniczną nawiązującą do okolicznej modernistycznej zabudowy miasta Gdyni. Do wykonania elewacji zostaną wykorzystane: szkło, elementy ceramiczne i kamienne takie jak wapień czy piaskowiec a także tynki cienkowarstwowe. Od strony mariny główną funkcją, której podporządkowany jest kształt budynku będzie turystyka morska oraz obsługa portu jachtowego. Przewiduje się, iż budynek od tej strony będzie miał układ dwubryłowy – na pierwszym planie bryła hangarów jachtowych, na drugim planie wyższa bryła budynku głównego. Dachy wszystkich budynków będą płaskie, na których zorganizowane zostaną tarasy widokowe, przynależne do części hotelowych, biurowych bądź gastronomicznych. Obiekt będzie posiadał duże przeszklenia, zarówno od strony morza jak również ul. Jana Pawła II.

W ramach inwestycji zostanie wykonane zagospodarowanie terenu na powierzchni ok. 6.200 m2 w tym ok. 2.500 m2 z przeznaczeniem na miejsca parkingowe i place manewrowe zlokalizowane od strony mariny.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.