Na wejherowskim rynku w pobliżu ratusza i kolegiaty stanęła ponownie mega-pisanka pomalowana w kaszubskie wzory.

[youtube_sc url=https://youtu.be/g8zxpqhkoBU]

Mega-pisanka zdobiąca plac Jakuba Wejhera każdego roku przed Świętami Wielkanocnymi ozdobiona w kaszubskie wzory nawiązuje do tradycji naszego regionu. Jak zapewnia prezydent Krzysztof Hildebrandt ma ona w okresie przedświątecznym cieszyć oczy mieszkańców i ich gości. Stanowi też atrakcję turystyczną nadającą miastu odświętny charakter. Lubiana jest szczególnie przez dzieci i zachęca do wiosennych spacerów po wejherowskiej starówce.

Dwumetrowej wysokości mega-pisanka ważąca 160 kg wykonana jest z zaprawy cementowej oraz styropianu. Kraszanka powstała w 2006 roku na zlecenie Urzędu Miejskiego w Wejherowie przez firmę Górażdże Cement S.A. Kaszubskiego wzory na pisance wymalowały artystki ludowe ze Śląska, członkinie działającego przy Górażdżach zespołu pieśni ludowej „Szwarne Dziołchy”. Do jej malowania użyto specjalnych farb do betonu. Natomiast wzór kaszubski dostarczyły hafciarki z Klubu Haftu Kaszubskiego „Tulipan” w Wejherowie.

Wejherowskie super-jajo ustawione jest na nieczynnej jeszcze fontannie. Na zielonej łące z kwiatami znajdują się trzy figurki sympatycznych zajączków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.