mat. prasowe

Tętniące życiem, z bogatą ofertą biurową, handlową i mieszkalną, utrzymane w modernistycznym stylu. Tak ma wyglądać w przyszłości gdyńskie Międzytorze. PKP, właściciel terenu, wybrał inwestora, który zagospodaruje 14-hektarową działkę. Najatrakcyjniejszą koncepcję zabudowy przestrzeni przygotowała firma Semeko. Wartość inwestycji szacowana jest na około 700 mln euro.

mat. prasowe
mat. prasowe

Obszar Międzytorza wyznaczają ulice Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Polska i Węglowa. Inwestor w kilku etapach chce wybudować lokale o łącznej powierzchni ponad 340 tys. m kw. – mieszkalne, handlowe, biurowe oraz hotel. Umowa pomiędzy PKP a Semeko ma zostać podpisana jeszcze w styczniu, natomiast prace budowlane planowane są za mniej więcej dwa lata. Przedsięwzięcie ma być gotowe na jubileusz stulecia Gdyni – w 2026 roku.

By budowa mogła ruszyć, wcześniej Rada Miasta Gdyni musi uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Prace nad nim trwają już od wielu miesięcy. – Przygotowując go, teraz między innymi przy udziale zainteresowanych inwestorów, musimy realnie spojrzeć na to co można zrealizować w tym miejscu. Istotne są uwarunkowania wynikające z planowanego układu drogowego, ale też z możliwości infrastruktury kanalizacyjnej lub energetycznej. Oczywiście jesteśmy gotowi do współpracy i otwarci na różne koncepcje – zapowiada Marek Karzyński, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni, zaznaczając jednocześnie, że ważne jest także porozumienie w sprawie wyłączenia z użytkowania wieczystego PKP gruntów pod przyszłe drogi publiczne, którymi będzie można dojechać do projektowanej na Międzytorzu zabudowy.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.