fot. Svdmolen/CC/Wikimedia

To już 17. edycja konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, podczas którego uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich ponownie będą mogli swoje talenty budowniczych budek lęgowych i karmników.

fot. Svdmolen/CC/Wikimedia
fot. Svdmolen/CC/Wikimedia

Wszyscy, którzy chcą przystąpić do konkursu powinni dostosować się do jego regulaminu (http://www.gdynia.pl/g2/2013_12/77194_fileot.pdf)  Ściany budek lęgowych  powinny być odpowiedniej grubości, tak żeby domek był izolowany od zbyt niskich albo zbyt wysokich temperatur. Dach karmnika powinien być szerszy od podstawy, tak żeby deszcz nie zalał  posiłku. Prace nie powinny być ozdobne i kolorowe, żeby nie zwracały uwagi drapieżników – tłumaczy Dorota Marszałek-Jalowska z Wydziału Środowiska gdyńskiego magistratu.

Konkurs cieszy się dużą popularnością – na każdą edycję wpływa średnio 300 prac; nagrodzonych jest 10 najlepszych. Dodatkowo nagradzamy 3 szkoły, z których wpłynęło najwięcej prac – dodaje Dorota Marszałek-Jalowska. Budki i karmniki należy dostarczyć do Wydziału Środowiska przy ulicy 10 Lutego 24 do 13 lutego do godziny 15.00.

Po ogłoszeniu wyników budki i karmniki zostaną rozdane mieszkańcom, instytucjom i szkołom, zainteresowanym umieszczeniem ich na swoim terenie, na przykład na działkach i wezmą odpowiedzialność za ich utrzymanie.

Celem konkursu Zapraszamy ptaki do Gdyni  jest upowszechnianie wiedzy o ptakach i ich zwyczajach, zachęcenie dzieci i młodzieży do pracy na rzecz ochrony przyrody. Chodzi też o uzupełnianie miejsc lęgowych, wspieranie naturalnych metod do walki ze szkodnikami i edukacja na temat poprawnych zasad dokarmiania ptaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.