VII Rajd Niepodległości w Kościerzynie

13 listopada 2014r. | Drukuj

11 listopada w Kościerzynie zorganizowano już po raz siódmy Rajd Niepodległości. Uczestnicy jak co roku wystartowali na trasę z Parku Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta. Każdy z biorących udział w imprezie otrzymał kartę raju z mapą Kościerzyny oraz z zaznaczonymi na niej punktami, które musiał odwiedzić.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Należało m. in. przestąpić próg wieży widokowej Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Bractwo Kurkowe sprawdzało celność, Muzeum Ziemi Kościerskiej – wiedzę historyczną, w Bibliotece Miejskiej trzeba się było wykazać wiadomościami na temat marszałka Józefa Piłsudskiego i Józefa Wybickiego, w parafii Trójcy Przenajświętszej znajomością postaci ks. Leon Heyke, w Komendzie Powiatowej Policji sprawdzić widzę z zakresu bezpieczeństwa oraz strzelania z łuku, u strażaków wiadomościami ppoż., stowarzyszenie Kościerskie MORSY promowało ochronę zdrowia, Każdy podczas rajdu mógł spotkać żołnierzy księstwa Warszawskiego, żołnierzy WP oraz marszałka Piłsudskiego. Po odwiedzeniu w/w punktów uczestnicy docierali do hali sportowo widowiskowej „Sokolnia”, gdzie czekała na nich kiełbasa z grilla oraz grochówka przyrządzona przez  p. Elę Żelichowską z DW „Helena” we Wdzydzach Kiszewskich. Po posiłku można było rozsiąść się wygodnie na widowni i oglądać występy zespołu „Mali Kaszebe” z Wąglikowic, Arka ks. Marka, kościerskich harcerzy ZHP i ZHR oraz orkiestry dętej „Nasza Kościerzyna”.

Tak jak w poprzednich latach policja przeprowadziła pokaz wyszkolenia psów służących w kościerskiej jednostce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i świetnie się bawili. W samym rajdzie wzięło udział ok. 350 osób, a podczas całej imprezy było ich ok. 500.

Rajd Niepodległości mógł odbyć się po raz kolejny dzięki współpracy i pomocy wielu instytucji i stowarzyszeń oraz osób dobrej woli. Należałoby wymienić m. in. Hufiec Kościerzyna, KPP Kościerzyna, PPSP w Kościerzynie, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, Urząd Gminy Kościerzyna, Urząd Miasta Kościerzyna, MOPS, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Stowarzyszenie Piłsudczyków oddz. w Gdyni,  Muzeum Gryf, Bibliotekę Miejską, Wdzydzką Inicjatywę Rozwoju Turystyki, Parafię pw. Trójcy Przenajświętszej, Nadleśnictwo Kościerzyna, MORSY Kościerzyna, p. Halinę Rogińską, zakład fotograficzny p. Hincy, Nadleśnictwo Lipusz, Unibud, kościerskie „Aqua Centrum”,  Kościerskie Zakłady Mięsne, PSS Społem, piekarnia Jarzębińscy, TIM-DOM i wielu, wielu innych.

Galeria


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze