gdynia.pl/ wizualizacja

Gdyńskie molo Rybackie zamieni się w luksusową dzielnicę z mieszkaniami, pomieszczeniami usługowymi, biurowymi i handlowymi. Będzie też nowa marina na około 120 jachtów.

gdynia.pl/ wizualizacja
gdynia.pl/ wizualizacja

Nowe centrum miasta, które powstanie na molo Rybackim w Gdyni będzie nosiło nazwę Śródmieście Morskie. 30 października Polski Holding Nieruchomości, właściciel Dalmoru podpisał umowę z firmą mLocum na budowę pierwszych sześciu budynków. Staną one pomiędzy Sea Towers i pirsem Kutrowym. Każdy z nich będzie miał pięć kondygnacji – na czterech znajdą się mieszkania, natomiast partery zostaną przeznaczone pod funkcje użytkowe. Według planów ma powstać około 170 mieszkań z których prawie wszystkie będą posiadać widok na morze. Prace rozpoczną się w przyszłym roku natomiast zakończą w 2017.

Równolegle do pierwszego etapu zabudowy molo Rybackiego toczyć się będą prace nad nową mariną w basenie Prezydenta. Przewidywana jest budowa trzech pomostów z miejscami na około 120 jachtów oraz stworzenie budynku bosmanatu. Jak informuje Krzysztof Rychlicki, prezes zarządu Dalmor S.A. realizującego przedsięwzięcie, oferta części miejsc w marinie ma być skierowana do nabywców mieszkań w powstających budynkach, którzy oprócz hali garażowej będą mieli do dyspozycji także przestrzeń na zacumowanie jachtu lub motorówki. Jeśli wszystko pójdzie z godnie z planem, marina zostanie otwarta w 2016 roku.

Zabudowa mola Rybackiego to kolejna faza powstawania gdyńskiego waterfrontu, którego pierwszym elementem były wieże Sea Towers. Już w przyszłym roku wysokościowiec będzie miał sąsiedztwo gdyż zakończy się trwająca od września 2013 roku budowa biurowca banku PKO oraz hotelu Courtyard Marriott.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.