Jak informuje lęborska Policja w związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych 1 listopada w okresie 31.10.2014 – 02.11.2014 kierowcy będą musieli przygotować się do zmian w organizacji ruchu na terenie Lęborka.

zdjecie,600,6497,20071101,cmentarz-dzien-wszystkich-swietych

Najważniejsze ze zmian w dniu 1 listopada to:

– ulica Kaszubska na całej długości będzie jednokierunkowa, od miasta w stronę cmentarza, wyjątek będą stanowiły autobusy komunikacji miejskiej, które będą wracać tą ulicą od cmentarza do miasta (jeden pas wyłącznie dla autobusów) i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach jezdni,

– wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “pierwszej pętli autobusowej” odbywać się będzie w prawo, ulicami Kartuską – Majkowskiego do ul. Abrahama, która będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do Abrahama i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi. Kierowcy wyjeżdżający ul. Kartuską – Majkowskiego na drogę krajową nr 6 (na wysokości Farm Frites) mogą się spotkać z poleceniem wydanym przez policjanta lub znakami drogowymi nakazującymi im jazdę w prawo, w kierunku Wejherowa (w zależności od natężenia ruchu). Wówczas wjazd do miasta prowadzony będzie przez Mosty ul. Kwiatową i Gdańską.

– wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “pierwszej pętli autobusowej” odbywać się będzie w lewo, ulicami Kartuską – ogródki działkowe Drętowo, do drogi W214 i dalej ul. Krzywoustego. Droga tego wyjazdu będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do wjazdu na W214 i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

– wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “drugiej pętli autobusowej” odbywać się będzie tylko ul. Kaszubską na wprost, do skrzyżowania na jezioro Osowskie lub przez Popowo, bez możliwości powrotu i wyjazdu ul. Kaszubską i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach jezdni,

– na ul. Mieszka I, wprowadzony będzie całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów po obu stronach jezdni (zakaz obowiązywać będzie do 2 listopada).

Pojazdy zaparkowane w nieprawidłowy sposób, nie stosujące się do znaków drogowych oraz utrudniające ruch, będą holowane na parking. Na ul. Kaszubskiej będę wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe.

Policjanci apelują również, aby przed wyjściem lub wyjazdem na cmentarz prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkanie. Należy pamiętać również aby w pojazdach pozostawionych przed cmentarzami nie pozostawiać wartościowych przedmiotów, jak nawigacje, torebki, itp.

Policjanci apelują do wszystkich osób chcących wybrać się w dniu 1 listopada na lęborski cmentarz, aby czyniły to pieszo lub za pomocą komunikacji miejskiej. Dojazd do cmentarza będzie utrudniony, może być również problem z zaparkowaniem pojazdu.

Organizacja ruchu przy pozostałych cmentarzach na terenie powiatu lęborskiego pozostaje bez zmian, jednak policjanci proszę kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Pieszym policjanci przypominają o obowiązku noszenia kamizelek odblaskowych po zmroku, na drogach w terenie niezabudowanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.