fot. www.facebook.com/TEDxGdynia

Spotykają się aby, zgodnie z mottem, popularyzować „idee warte rozpowszechniania”. Organizowana w różnych stronach świata konferencja naukowa TEDx dotarła także do Gdyni – w tym roku odbędzie się po raz trzeci. Do czwartku 29 października przyjmowane są zgłoszenia uczestników.

fot. www.facebook.com/TEDxGdynia
fot. www.facebook.com/TEDxGdynia

TEDx to konferencja organizowana na zasadach licencji amerykańskiej Sapling Foundation. Litera „x” oznacza, że jest to wydarzenie lokalne i niezależne, z zachowaniem niektórych reguł TED. W przypadku Gdyni  jest to limit 100 uczestników przysłuchujących się wykładom. Z kolei każdy z mówców ma 18 minut na prezentację. Tegorocznej edycji przyświeca hasło Dziś. Jutro. Miasto. Wspólnie chcemy przyjrzeć się miejskiej tkance oraz mechanizmom i procesom, które ją kształtują. Zaprosiliśmy prelegentów, którzy w różny sposób opowiedzą jak funkcjonuje miasto jako organizm, społeczność i przestrzeń. Jakie są wizje miasta przyszłości – tłumaczy Katarzyna Ziemann z PPNT Gdynia, współorganizującego wydarzenie i dodaje: – Wśród mówców są między innymi  Łukasz Pancewicz, Magdalena Małachowska i Jacek Kotarbiński. Ale zgodnie z zasadą TEDx dopiero w trakcie wydarzenia możemy ujawnić tematy ich wystąpień.

Gdyński TEDx odbędzie się 6 listopada w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98), o godz. 18.00. Zgłoszenie dla słuchaczy jest bardzo proste i w zasadzie polega na przekonaniu organizatorów, dlaczego to właśnie my powinniśmy zostać wybrani – wyjaśnia Ziemann. Taki sposób doboru uczestników pozwala wybrać tych, którzy są rzeczyywiście ciekawi tej inicjatywy. W zeszłym roku chętnych było prawie dwa razy tyle co miejsc, bo ponad 180 – dodaje.

Przypomnijmy, rejestrować się można do czwartku 29 października, do godz. 23.59 na stronie www.tedxgdynia.org/. Dwa dni później chętni dostaną informację zwrotną dotycząca ewentualnego udziału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.