fot. sxc.hu

Działalność na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich oraz nowe możliwości finansowania w ramach PROW na lata 2014-2020 na Pomorzu, to główne tematy II Pomorskiego Forum Rolniczego. Konferencja rozpocznie się w poniedziałek, 20 października w Wejherowskim Centrum Kultury.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

To już druga edycja forum, która została zainicjowana w związku z dużym zainteresowaniem uczestników podczas pierwszej konferencji. Jego celem jest kontynuowanie  debaty poświęconej rolnictwu i obszarom wiejskim województwa pomorskiego. W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną zadania realizowane przez Samorząd Województwa Pomorskiego oraz podsumowana zostanie działalność 20 lat pracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Uczestnicy porozmawiają także na temat wyzwań, jakie stoją przed rolnictwem w działaniach Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz o efektach wdrażania Wspólnej Polityki Rolnej przez ARiMR. Podczas spotkania Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke będzie mówił na temat nowych możliwości finansowania działalności rolniczej w ramach PROW 2014 – 2020.

Forum stwarza okazję do wymiany doświadczeń oraz dialogu pomorskich rolników, przedstawicieli instytucji rolniczych i partnerów rynku pracy działających na rzecz obszarów wiejskich. Dzięki debacie możliwe będzie wypracowanie wniosków i rekomendacji w zakresie dalszego rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich na Pomorzu.

Organizatorami spotkania są Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.