fot. Krzysztof Romański

– Bardzo dziękujemy za wszystkie płynące do nas wyrazy wsparcia, wspomnienia, kondolencje i modlitwy – napisała rodzina Anny Przybylskiej w specjalnym oświadczeniu na stronie internetowej aktorki.

fot. Krzysztof Romański
fot. Krzysztof Romański

„Nabożeństwo żałobne w intencji Ś.P. Anny Przybylskiej odprawione zostanie 9 października 2014 roku o godz. 13:00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej w Gdyni. Odprowadzenie do grobu nastąpi o godz. 15:00 na Cmentarzu Parafialnym przy Parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Gdyni, Oksywie, ul. Płk. Dąbka” – napisali bliscy przedwcześnie zmarłej aktorki.

Rodzina Anny Przybylskiej prosi także o nieskładanie kondolencji i nie wykonywanie zdjęć „w tych niezwykle trudnych dla nich chwilach”.

„Prosimy również o nieprzynoszenie kwiatów. Podczas uroczystości pogrzebowych odbędzie się kwesta na Hospicjum im. Świętego Wawrzyńca w Gdyni, poświęcona pamięci Zmarłej, która przez wiele lat angażowała się w pomoc na rzecz potrzebujących i chorych. Działalność bliskiego sercu Anny Hospicjum można wspomóc, kierując datki na konto: Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca Dom Hospicyjny dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”, 75124035101111000043182794, Bank PEKAO SA II O/Gdynia” – czytamy w oświadczeniu.

Księga kondolencyjna została wyłożona w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) w dniach 7-10 października 2014 roku. Wpisy można składać w godzinach 10:00-19:00.

Anna Przybylska urodziła się w Gdyni, niespełna 36 lat temu, 26 grudnia 1978 roku. Od ponad roku zmagała się z nowotworem. Anię zapamiętamy przede wszystkim jako wielkiego człowieka – zawsze uśmiechniętą, pełną energii, rodzinną, gotową by pomagać innym i – mimo sławy – skromną i prostolinijną. W pamięci zostaną nam jej liczne role w filmach i serialach telewizyjnych, ale również jej miłość do Gdyni, w której się wychowała i chodziła do szkoły. Poproszona o pomoc, nigdy nie odmawiała, niczego w zamian nie oczekując. Jeśli tylko nie kolidowało to z jej obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi, uczestniczyła w gdyńskich akcjach charytatywnych i społecznych. W 2008 roku, będąc u szczytu sławy, bezinteresownie wzięła udział w jednej z miejskich kampanii promocyjnych. Jeszcze rok temu zachęcała gdynian do aktywnego trybu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.