fot. sxc.hu

Już w najbliższy poniedziałek w Słupskim Inkubatorze Technologicznym rozpocznie się dwudniowa konferencja Offshore pt. „Rozwój Regionów Nadmorskich”. Jest to najważniejsze wydarzenie gospodarcze, polityczne i branżowe dedykowane morskiej energetyce wiatrowej w Polsce w 2014 r.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Podczas Konferencji, w gronie przedstawicieli rządu, parlamentu, władz samorządowych, przedstawicieli branży offshore z kraju i zagranicy oraz licznych ekspertów, organizatorzy wydarzenia będą próbowali odpowiedzieć m.in. na następujące pytania:

  • w jaki sposób zorganizować polską branżę morskiej energetyki wiatrowej aby rozwijała się przy uzasadnionych kosztach i maksymalnych korzyściach gospodarczych, w tym zwłaszcza korzyściach regionów nadmorskich?
  • kiedy powstaną pierwsze morskie farmy wiatrowe na polskich obszarach morskich?
  • kiedy i jakie działania inwestycyjne w polski przemysł morski oraz zaplecze portowe będą realizowane?
  • jakie rozwiązania systemowe i organizacyjne zostaną wprowadzone w najbliższym czasie, aby zapewnić właściwe warunki do budowy pierwszych projektów?
  • jakie doświadczenia zagraniczne możemy wykorzystać w Polsce, aby zminimalizować ryzyko i koszty inwestycyjne i zoptymalizować korzyści?

Temat morskiej energetyki wiatrowej jest ważny nie tylko z punktu widzenia gospodarki krajowej oraz bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale także z punktu widzenia rozwoju regionów nadmorskich. Morska energetyka wiatrowa może przyczynić się do powstania bazy dostawczo-produkcyjnej w oparciu o porty w Szczecinie i Świnoujściu oraz w Gdyni i Gdańsku. Z kolei na podstawie potencjału Słupska, Ustki i Darłowa może powstać centrum obsługowo-serwisowe, dzięki czemu zostaną stworzone nowe miejsca pracy tam, gdzie są one potrzebne.

Udział w konferencji „Rozwój Regionów Nadmorskich” potwierdzili m.in. Minister Środowiska – pan Maciej Grabowski, Marszałek Senatu RP – pan Bogdan Borusewicz, Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej – pan Janusz Pilitowski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska – pan dr Michał Kiełsznia, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku – pani Hanna Dzikowsk, Senator RP – Kazimierz Kleina oraz Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej. Patronem organizacyjnym wydarzenia jest Senator RP Kazimierz Kleina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.