fot. sxc.hu

Wyposażenie szkolnej sali w sprzęt komputerowy oraz tablety dla uczniów zwycięskiej klasy i nauczycieli koordynujących projekt, to główna nagroda w nowym konkursie Wojewody Pomorskiego adresowanym do szkół podstawowych i gimnazjów.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Już we wrześniu rusza pierwsza edycja akcji społecznej „My na Pomorzu”. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić kartę zgłoszeniową (dostępna na stronie internetowej urzędu) i do 30 września br. przesłać ją na adres mnp@gdansk.uw.gov.pl

„My na Pomorzu” to akcja społeczna skierowana do młodych mieszkańców województwa. Jej celem jest promowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia, pozytywnych postaw, które są doskonałą receptą na kłopoty. Akcja ma pomóc uczestnikom nauczyć się wspólnej pracy, podejmowania wyzwań i odpowiedzialności za swoje decyzje. Projekt ma służyć wzmacnianiu więzi społecznych i pokazać, że czas wolny można spędzić twórczo, bez negatywnych emocji iw sposób wolny od patologii.

Konkurs organizowany w ramach akcji „My na Pomorzu” nie ogranicza wyobraźni i pozwala się realizować twórczo. Uczestnicy będą mieli do wyboru jedną z pięciu kategorii: bezpieczeństwo, zdrowie, sport, środowisko, wspólnota. Uczniowie zgłoszonych klas przygotują projekt w dowolnie wybranej formie – wystawa prac fotograficznych, słuchowisko, musical, przedstawienie teatralne, wystawa prac plastycznych dotyczących zagadnienia, które wybiorą spośród dostępnych 5 bloków tematycznych. Dodatkowym atutem będzie zaangażowanie do wspólnej pracy jak największej liczby osób spoza społeczności szkolnej. Pierwsza edycja konkursu rozpoczyna się we wrześniu 2014, a ogłoszenie laureatów zaplanowano na maj 2015 roku. Zwycięzcy nie będą rozczarowani. Tablety otrzymają również uczniowie i nauczyciele koordynujący klas, które zajmą II i III miejsce.

Głównym organizatorem akcji jest Wojewoda Pomorski, współorganizatorami: Pomorska Federacja Sportu, Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdański i Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego www.gdansk.uw.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.