lck-fregata.pl

W ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom” w lęborskim kinie „Fregata” już po raz czwarty odbędą się pokazy filmów. W programie darmowe projekcje, konkursy oraz zajęcia edukacyjne po i przed seansami. 

LCK Fregata
LCK Fregata

Przegląd jest częścią Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. – To niewątpliwe wyróżnienie dla naszego kina, a zarazem wspaniała okazja dla dzieci i młodzieży do kontaktu z wartościową kinematografią – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”.

Seanse najnowszych polskich filmów animowanych będą odbywały się 15 i 16 września. Początek o 9 i 10:30. Z zaproszenia mogą skorzystać wszyscy młodzi lęborczanie. O wstępie grup na seanse decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji należy dokonywać dzwoniąc pod numer tel. 59 8622-530.

Poniedziałek 15.09.2014

9:00 – Zestaw I – 64 minuty

Se-ma-for Produkcja Filmowa Sp. z o.o. Łódź
Parauszek i przyjaciele reż. Krzysztof Brzozowski – 3 odcinki z najnowszej serii przygód zajączka Parauszka i jego przyjaciół zamieszkujących krainę zwaną „Naszym lasem”.

Studio Filmów Rysunkowych Sp. z o.o. Bielsko – Biała
Kuba i Śruba reż. Marek Burda – przedstawiamy 2 odcinki serialu Porwana Królewna oraz Dwóch Jasiów i Małgosia, opowiadające o innej przygodzie tytułowych bohaterów. W każdą z przygód wpleciono elementy znanych bajek należących do europejskiej klasyki, ale żadna z tych przygód nie jest adaptacją konkretnej bajki.

Kocidrapka reż. Bronisław Zeman i Andrzej Orzechowski – film opowiada o perypetiach tytułowego kota – Kocidrapki. Przez środek posesji zbudowano autostradę. Dom znalazł się po jednej stronie drogi, a studnia po drugiej. Mieszkający tam ludzie przenieśli się w inne miejsce. W opuszczonym domu, o który opiera się ekran dźwiękochłonny, pozostał tylko kot, tytułowy Kocidrapka.

10:30 – Zestaw II – 65 minut

TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. Poznań
Baśnie i bajki polskie – to filmowa interpretacja polskich baśni i legend, każdy film wykonany jest inną techniką.

Zobaczymy 5 filmów: Kozucha Kłamczucha reż. Andrzej Kukuła, Czarne Licho reż. Robert Turło, Szewc Kopytko i Kaczor Kwak reż. Andrzej Gosieniecki, Złota jabłoń reż. Joanna Jasińska Koronkiewicz oraz Dar skarbnika reż. Robert Turło.

Wtorek 16.09.2014

9:00 – Zestaw III – 59 minut

Studio Miniatur Filmowych Warszawa
Mami Fatale reż. serii Łukasz Kacprowicz – 3 odcinki opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie.

Hip Hip & Hurra reż. serii Elżbieta Wąsik – 2 odcinki przygód pary detektywów – hipopotama Hip Hip oraz łasiczki Hurra, którzy rozwiązują zagadkowe wydarzenia, mające miejsce w ich miasteczku. Serial ma charakter edukacyjny i przybliża dzieciom świat przyrody, zachęca do jej obserwowania i zadawania pytań.

10:30 – Zestaw IV – 56 minut

Leszek Marek Gałysz
Przedszkolaki reż. Piotr Furmankiewicz, Magdalena Gałysz – będzie to 8 czterominutowych opowieści o przedszkolnym życiu, otaczającej przyrodzie, ciekawych zjawiskach i ekologii. W każdym odcinku opowiadamy jedno wydarzenie z życia przedszkolaków.

Rybak na dnie morza reż. Leszek Marek Gałysz – film stanowi nową wersję bajki o rybaku i złotej rybce. Tym razem to Złota Rybka ma trzy życzenia, a rybak je spełnia.

Szalony zegar reż. Leszek Marek Gałysz – historia czarodziejskiego zegara, który przyspieszał czas, gdy ten był niedobry, a zwalniał gdy czasy były szczęśliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.