fot. GK

Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał dla Słupska 23 mln zł z unijnych dotacji. Ogromna pula pieniędzy zostanie spożytkowana na projekt pod nazwą „ Wzrost atrakcyjności systemu transportu zbiorowego na obszarze miasta Słupska”. W ramach projektu miasto zakupi między innymi 18 nowoczesnych autobusów, w tym 5 zasilanych gazem CNG.

fot. GK
fot. GK

Powstaną także elektroniczne tablice przy przystankach autobusowych, które będą informować pasażerów o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu. Odbędzie się przebudowa przystanków autobusowych tworzących węzeł przesiadkowy „Dworzec Kolejowy i Autobusowy” na ul. Kołłątaja i Wojska Polskiego z dostosowaniem ich do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z montażem na 7 przystankach nowoczesnych, oświetlonych wiat autobusowych.

– Cieszę się, że te pieniądze, które mieliśmy otrzymać na akwapark, trafiły na bezpieczny projekt – mówi poseł Konwiński, który wraz z senatorem Kleiną zabiegał o przyznanie dotacji.

Rowerzyści i piesi mogą liczyć na dostęp do zintegrowanego węzła przesiadkowego poprzez przebudowę i budowę niektórych elementów drogi rowerowej z ciągiem pieszym Szczecińska – Sobieskiego – 3 Maja – Kołłątaja (nawierzchnie bitumiczne z nakładkami antypoślizgowymi na przejazdach rowerowych) oraz połączenia największych osiedli mieszkaniowych (Os. Niepodległości, Os. Piastów, Os. Sobieskiego, Os. Batorego) z centrum miasta i dworcami PKP i PKS.

Prace związane z projektem mają rozpocząć się już w październiku i będą dotyczyć ścieżki rowerowej  na ul. Szczecińskiej, 3 Maja i Kołłątaja. Całość projektu ma zostać zakończona we wrześniu przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.