Wyposażenie szkolnej sali w sprzęt komputerowy, to główna nagroda w nowym konkursie Wojewody Pomorskiego adresowanym do szkół podstawowych i gimnazjów. Już we wrześniu ruszy pierwsza edycja akcji społecznej „My na Pomorzu”.

fot.  bildungsr0man / CC / Flickr
fot. bildungsr0man / CC / Flickr

Jest ona skierowana do młodych mieszkańców województwa pomorskiego. Jej celem jest promowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia. Projekt ma służyć wzmacnianiu więzi społecznych i pokazać, że czas wolny można spędzić twórczo, bez negatywnych emocji i postaw.

Konkurs organizowany w ramach akcji „My na Pomorzu” nie ogranicza wyobraźni i pozwala się realizować twórczo. Uczniowie zgłoszonych klas przygotują projekt w dowolnie wybranej formie – wystawa prac fotograficznych, słuchowisko, musical, przedstawienie teatralne, wystawa prac plastycznych dotyczących zagadnienia, które wybiorą spośród dostępnych 5 bloków tematycznych. Dodatkowym atutem będzie zaangażowanie do wspólnej pracy jak największej liczby osób spoza społeczności szkolnej.

Pierwsza edycja konkursu rozpoczyna się we wrześniu 2014, a zakończy w czerwcu 2015 roku. Zwycięzcy nie będą rozczarowani. Nagroda główna to wyposażenie szkolnej sali w sprzęt komputerowy. Organizatorzy nie zapomną też o uczniach wchodzących w skład zwycięskiej grupy i ich opiekunach. Na nich czekać będą atrakcyjne nagrody niespodzianki! Będzie o co walczyć.

Głównym organizatorem akcji jest Wojewoda Pomorski, współorganizatorami: Pomorska Federacja Sportu, Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdański i Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od września przez Biuro Wojewody Pomorskiego. Więcej szczegółów pod koniec sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.