facebook-Pomorska debata o kulturze (archiwum)

Już wkrótce rusza druga edycja Pomorskiej Debaty o Kulturze. Spotkania mają charakter otwarty dlatego każda osoba zainteresowana tematami związanymi z pomorską kulturą może wziąć w nich udział.

facebook-Pomorska debata o kulturze
facebook-Pomorska debata o kulturze

W ubiegłym roku Instytut Kaszubski wraz z gronem różnych partnerów indywidualnych zainicjował projekt pod nazwą „Pomorska debata o kulturze: kultura na pograniczu – pogranicza kultury”. W ramach pierwszej edycji odbyło się pięć spotkań dyskusyjnych. Organizując spotkania inicjatorzy przedsięwzięcia stawiali sobie za cel rozpoznanie naukowe wybranych obszarów życia kulturalnego na Pomorzu oraz pragnęli stworzyć okazję do poznania i integracji środowiska osób zaangażowanych w pomorską kulturę.

Ubiegłoroczna edycja Pomorskiej Debaty o Kulturze cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem co było powodem do zorganizowania kolejnej. W tym roku spotkania obejmować będą następujące tematy:

Spotkanie pierwsze: Pomorska kultura pamięci

Spotkanie drugie: Pomorskie rzeczy: przedmioty, materialność, „dotykalność”

Spotkanie trzecie: Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza

Spotkanie czwarte: Muzyka pomorska

Spotkanie piąte: Instytucje kultury – hegemon czy służka?

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 czerwca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4a), w Sali Posiedzeń Rady Wydziału (sala 329). Początek o godzinie 16.00.

Informacje o terminach i miejscach kolejnych debat będą na bieżąco zamieszczane na stronie Instytutu Kaszubskiego (instytutkaszubski.pl).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.