Kiedyś przed każdym kolejnym meczem eliminacyjnym na Wembley mówiło się, że Polacy muszą przetrzymać pierwszy kwadrans angielskiej nawałnicy, a potem już jakoś będzie. Pogoni w Kiełpinie ta sztuka się nie udała, bo w 7 minucie gospodarze po swojej firmowej akcji, czyli mocnym, długim wyrzucie z autu Żabińskiego i golu Kiełdanowicza objęli prowadzenie.

Po tej bramce jeszcze około kwadransa mieli inicjatywę, ale później „rządziła i dzieliła” już Pogoń. W 23 minucie wykorzystała wąskie boisko w Kiełpinie, kiedy Wesserling wyrzucił piłkę z autu Morawskiego a ten trafił głową przy słupku. W 29 minucie przewaga gości przyniosła efekt w postaci precyzyjnego uderzenia z pola karnego Sychowskiego. Prowadzeniem Pogoni zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie przy stanie 1:2 gospodarze mieliby szansę na wyrównanie, ale uratował nas bramkarz Patryk Labuda. Trzy minuty później rzut karny za faul na Byczkowskim zamienił na gola na 1:3 Ilanz.

Pogoń już całkiem spokojna o wynik, gospodarze bezsilni i pogrążył ich ostatecznie ładną podcinką Byczkowski w 70 minucie. Pogoń wygrała siódmy mecz na wiosnę i jest już blisko wykonania planu minimum, jakim jest utrzymanie.

Amator Kiełpino – Pogoń Lębork 1:4 (1:2)

bramki: 1:0 Kacper Kiełdanowicz (‘7), 1:1 Rafał Morawski (‘23), 1:2 Mateusz Sychowski (‘29), 1:3 Sylwester Ilanz (‘60 – karny), 1:4 Arkadiusz Byczkowski (‘70)

Amator: Arendt – Rytlewski, Adamus (‘71 Elgert), Żabiński, Kowalski, Płachecki, Klaman, Wróbel (‘46 Miłosz), Dziengielewicz, Pomaski (‘46 K. Byczkowski), Kiełdanowicz

Pogoń: Patryk Labuda – Wesserling, P. Łapigrowski, Musuła, B. Żmudzki (kapitan) – Morawski (’77 Naczk), Janowicz (‘66 Sz. Bach), Sychowski (’83 Fudala) – Stankiewicz, Ilanz (’80 Waczkowski), Byczkowski