sse.slupsk.pl

W Słupskim Inkubatorze Technologicznym (SIT), zarządzanym przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., powstała unikatowa i pierwsza na Pomorzu Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych (ARiSW). Jej oficjalne otwarcie już 5 czerwca.

sse.slupsk.pl
sse.slupsk.pl

Pracownia dedykowana jest dla przedsiębiorców i kadry inżynierskiej, a także szkół i studentów, którzy będą mogli pozyskać tu praktyczną wiedzę i skorzystać z nowoczesnych usług.

Pracownia o powierzchni 230 m² została wyposażona w innowacyjne podzespoły automatyki, robotyki i systemy wizyjne firmy Omron Electronics Sp. z o.o. Do realizacji projektu zostały wybrane takie produkty, które są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach przemysłu – zostały dobrane w taki sposób, by mogły spełnić oczekiwania klientów z każdej branży. Charakteryzują się otwartą komunikacją i łatwą konfiguracją, która pozwala na szybkie dopasowanie sprzętu do nawet najbardziej specyficznych potrzeb. Specjalny Software Sysmac One umożliwia m.in. szybkie i intuicyjne programowanie aplikacji automatyki przemysłowej oraz wykonywanie symulacji pracy maszyn.

W Pracowni znajdują się: stanowisko z robotem typu DELTA, stanowisko z dwoma robotami typu SCARA z jednym w pozycji podwieszonej, mobilne stanowisko z robotem typu SCARA, stanowisko zaawansowanego i bardzo wydajnego systemu wizyjnego, mobilne stanowisko z systemem i czujnikiem wizyjnym.

Ponadto Pracownię doposażono w: mobilne stanowisko Skanera 3D, oprogramowanie CAD – Solid Edge oraz dedykowane oprogramowanie do rezerwacji zasobów pracowni TML-RMS (Resource Management System) typu SaaS.

„Utworzenie specjalistycznej pracowni to szansa dla regionu słupskiego w rozwoju innowacji i nowoczesnych technologii. Mamy nadzieję, że na bazie Słupskiego Inkubatora Technologicznego oraz Pracowni Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych stworzymy w Słupsku Centrum Promocji i Wspierania Nowych Technologii. W Centrum tym zajdzie się również projektowana obecnie Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii.” – mówi Mirosław Kamiński – Prezes PARR S.A.

Pracownia będzie świadczyć usługi takie jak prowadzenie szkoleń z wykorzystaniem najwyższej jakości sprzętu oraz najnowszych technologii z dziedziny automatyki i robotyki, projektowania systemów zrobotyzowanych, skanowania i analizowania wyrobów za pomocą skanera 3D i specjalistycznego oprogramowania. Wyjątkową usługą jest wypożyczanie zrobotyzowanych stanowisk wraz z dostosowaniem i ich integracją do rozwiązań pod potrzeby firm.

Otwarcie Pracowni połączone z konferencją nt. automatyzacji procesów produkcji odbędzie się w czwartek, 5 czerwca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.