Wymiana informacji między zespołami pracującymi dla różnych partnerów jest ważną częścią firmowej kultury w Schibsted Tech Polska.

Gdańsk przykuł uwagę norweskiej firmy Schibsted Media Group, jednej z największych firm medialnych w Europie, zatrudniających 7000 pracowników w 29 krajach. Według Norwegów Trójmiasto wybrano jako idealne miejsce dla nowej inwestycji.

Wymiana informacji między zespołami pracującymi dla różnych partnerów jest ważną częścią firmowej kultury w Schibsted Tech Polska.
Wymiana informacji między zespołami pracującymi dla różnych partnerów jest ważną częścią firmowej kultury w Schibsted Tech Polska.

– Gdańsk jest dla nas bardzo atrakcyjną lokalizacją ze względu na bezpośrednie loty do krajów skandynawskich i krótki czas podróży. Decydującym kryterium była również przyjazna atmosfera miasta i bliskie relacje ze Skandynawią – wyjaśnia Stig A. Waagbø, CEO Schibsted Tech Polska.

 Firma Schibsted Tech Polska rozpoczęła już rekrutację programistów do nowego oddziału w Gdańsku. – Początkowo mamy zamiar zatrudnić 20 programistów, ale planujemy możliwość dalszego rozwoju na terenie Trójmiasta – mówi Tomasz Zarzeczny, Manager gdańskiego oddziału.

 Schibsted Tech Polska powstała w Krakowie w styczniu 2012 roku i szybko rozrosła się do 120 pracowników. Firma stanowi centrum programowania dla 12 różnych spółek, związanych z grupą mediów z Norwegii i Szwecji.

 Jak wyjaśniaprezes SCHIBSTED Tech Polska, Stig A. Waagbø,wyzwania rekrutacyjne na krakowskim rynku pracy spowodowały podjęcie decyzji o stworzeniu nowego oddziału w Gdańsku. Ma on również nadzieję, że rekrutacja na dwóch rynkach pozwoli firmie szybciej sie rozwijać.

 – Inwestycja firmy Schibsted to potwierdzenie, że Gdańsk jest silnym europejskim ośrodkiem IT, który przyciąga firmy szukające ambitnych i dobrze wykwalifikowanych pracowników. Obecność w Gdańsku kolejnej firmy ze Skandynawii wzmacnia współpracę z tym ważnym dla nas obszarem Europy” – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

 Programiści w Gdańsku będą pracować dla różnych firm z Schibsted Media Group. W pierwszym etapie działalności będą pomagać w realizacji krótkoterminowych projektów rozwojowych.

Tomasz Zarzeczny będzie zarządzał nowym oddziałem Schibsted Tech Polska w Gdańsku.
Tomasz Zarzeczny będzie zarządzał nowym oddziałem Schibsted Tech Polska w Gdańsku.

Schibsted jest właścicielem głównych wydań norweskich i szwedzkich gazet, takich jak VG i Aftenposten (Norwegia) i Aftonbladet (Szwecja). Obecnie wszystkie domy mediowe mają własne zespoły rozwojowe w Schibsted Tech Polska. Firma dostarcza rozwiązania oparte o najnowsze technologie webowe, mobilne i smartTV, wykorzystując lekkie metodyki tworzenia oprogramowania.

 Według Waagbø, ustanowienie siedziby w Gdańsku jest „historycznym krokiem” dla Schibsted Tech Polska. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za wspaniałą pomoc i profesjonalne doradztwo, które otrzymaliśmy od Agencji Rozwoju Pomorza SA oraz InvestGDA, partnerów inicjatywy Invest in Pomerania, w trakcie wyboru Gdańska na nowy oddział firmy – mówi Stig A. Waagbø.

Schibsted jest również dużym globalnym graczem w mediach internetowych sektora ogłoszeń, posiadającym biura w 28 krajach i będącym właścicielem największych internetowych stron ogłoszeniowych w Norwegi, Szwecji i Francji, a grupa mediowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo.

Wizją Grupy jest ”Kształtowanie mediów jutra. Dzisiaj”. Schibsted często wymieniany jest także jako najbardziej zaangażowany w poszukiwanie nowych rozwiązań cyfrowych dom mediowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.