Fot. Materiały prasowe

ENERGA SA w gronie trzydziestu największych spółek na warszawskim parkiecie. W wyniku kwartalnej rewizji indeksów przeprowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych 20 czerwca spółka znajdzie się w składzie indeksu WIG30.

Fot. Materiały prasowe
Fot. mat. prasowe- archiwum – ENERGA debiut na GPW

Zgodnie z decyzją Zarządu Giełdy z 12 maja akcje ENERGA SA po sesji w dniu 20 czerwca wejdą w skład indeksu skupiającego 30 największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na głównym rynku GPW. To wynik kwartalnej rewizji indeksu, w ramach której zmienia się lista jego uczestników oraz wyznaczane są wielkości pakietów akcji spółek w nim uczestniczących.

– ENERGA jest obecna na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych już pół roku. Szczególnie ważne dla nas jest zaufanie 72 tysięcy  inwestorów, którzy zapisali się na akcje spółki w trakcie jej oferty publicznej. Zakwalifikowanie akcji ENERGA do indeksu WIG30 dowodzi, że pełnimy istotną  rolę zarówno w sektorze energetyki, jak i na polskim rynku kapitałowym. Dla nas to  zobowiązanie do utrzymywania najwyższych standardów w zakresie relacji z inwestorami – mówi Mirosław Bieliński, Prezes Zarządu ENERGA SA.

ENERGA SA zadebiutowała na GPW w Warszawie 11 grudnia 2013 roku, a wejście na Giełdę poprzedzone było przeprowadzeniem publicznej oferty sprzedaży akcji, której wartość wyniosła 2,4 mld zł.

WIG30 publikowany jest od 23 września 2013 roku i obejmuje 30 największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na głównym rynku GPW. Jest to indeks cenowy, czyli przy obliczaniu jego wartości brane są pod uwagę jedynie ceny zawartych transakcji. W skład indeksu WIG30 wchodzi nie więcej niż siedem spółek z jednej branży, a udział jednej spółki w kapitalizacji całego indeksu nie może być wyższy niż 10%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.