fot. sxc.hu

Z początkiem maja wystartowała europejska rywalizacja rowerzystów. Obok miłośników jednośladów między innymi z Rzymu, Kłajpedy, Bolonii, Warszawy czy też Bristolu w „European Cycling Challenge” uczestniczy Gdynia. Po pięciu dniach nasze miasto jest na czwartej pozycji wśród 32. uczestników.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

– W trwającym do końca miesiąca wydarzeniu, uczestniczące w konkursie miasta rywalizują ze sobą w liczbie przejechanych na rowerze kilometrów. Aby dołączyć do zabawy wystarczy zapisać się poprzez aplikację Endomondo i zainstalować ją na swoim smartfonie – zachęca Dorota Gajda z ZDiZ Gdynia. – Do łącznego dystansu na koncie miasta doliczane są wszystkie podróże wykonane rowerem, np. na trasie: dom-praca, dom-szkoła, po zakupy, lub w celach rekreacyjnych. Treningi sportowe nie będą jednak brane pod uwagę. Co ważne, liczone są tylko kilometry przejechane na terenie Gdyni. Zatem jeśli ktoś jedzie z Rumi do Sopotu, to zaliczona zostanie tylko część trasy w granicach naszego miasta  – dodaje Gajda.

Do rywalizacji włączyć się mogą także mieszkańcy sąsiednich miast, ale dojeżdżający do Gdyni np.: do pracy. Jeśli jest to podróż łączona, czyli część trasy pokonujemy środkami komunikacji miejskiej a część jednośladem, zaliczony zostaje tylko ten drugi etap.

W poprzednich edycjach European Cycling Challenge udział wzięły między innymi Padwa (Włochy), Rimini (Włochy), Lile (Francja), Utrecht (Holandia) czy Dublin (Irlandia). European Cycling Challenge organizowany jest w ramach projektu CIVITAS DYN@MO.

Więcej informacji można znaleźć na www.mobilnagdynia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.