mat. prasowe

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało dla wielbicieli sztuki kulinarnej prawdziwą gratkę. W Garczu odbędzie się promocja książki kucharskiej oraz kulinarna bitwa oddziałów ZKP. 

mat. prasowe
mat. prasowe

Wkrótce w ofercie Wydawnictwa pojawi się książka kucharska z tradycyjnymi przepisami potraw kaszubskich autorstwa Zyty Górnej – prezeski Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego. 7 maja w karczmie Krzëwi Róg w Garczu odbędzie się impreza promująca publikację. Podczas wydarzenia będzie też miał miejsce pojedynek kulinarny pomiędzy trzema oddziałami ZKP, reprezentującymi północne, południowe i centralne Kaszuby. O zwycięstwo walczyć będą oddziały z Jastrzębiej Góry, Brus oraz Chmielna.

3-osobowe drużyny będą musiały przygotować kilka potraw z książki kucharskiej pani Zyty. Jury, w skład którego wejdą kuchmistrzynie ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, oczywiście z autorką publikacji na czele, ocenią efekty pracy uczestników konkursu.

W programie imprezy nie tylko bitwa kulinarna, ale też gotowanie na żywo z transmisją na ekrany LCD oraz degustacja potraw kaszubskich, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Ponadto uczestnicy wydarzenia otrzymają po darmowym egzemplarzu książki kucharskiej „Smaki Kaszub”. Początek imprezy o godzinie 17.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.