23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki w gminie Główczyce, w parku wiejskim zostało zorganizowane spotkanie z uczniami klas trzecich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Biblioteka w Główczycach wspierana przez miejscowy ośrodek kultury.

IMG_7714
fot. Bogusław Chyła

Czytano wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, dzieci odpowiadały na związane z nimi pytania, tańczyły i śpiewały. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki aktywnie uczestniczyli w zabawie dotyczącej wiersza Juliana Tuwima Dwa Michały naśladując postaci z wiersza. Dużą przyjemność dzieciaczkom sprawiło malowanie obrazów kredą po chodniku, których tematem były postacie i przedmioty z bajek. Odbyło się także losowanie wierszyków o zwierzętach. Każde dziecko wylosowało karteczkę z wierszem, który następnie czytało całej grupie.

Dzieci pytane o to czy takie spotkania są potrzebne jednogłośnie odpowiadały – tak. Na koniec spotkania zostały obdarowane drobnymi upominkami: zakładkami do książek, obrazkami do pokolorowania, jak również słodkościami. Dzieciom podobało się zarówno spotkanie jak również możliwość czytania książek na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Zadeklarowały również odwiedzenie biblioteki w najbliższym czasie.

Tekst: Joanna Doba, zdjęcia: Bogusław Chyła

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.