fot. nadesłane

Już po raz szósty 26. marca zorganizowany został w Szkole Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie Powiatowy Konkurs Wiedzy o Historii i Zabytkach Gdańska. Patronat nad konkursem, jak co roku, objął Prezydent Miasta Gdańska.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Tegoroczna edycja poświęcona  była historii i zabytkom jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska, Oliwie. Konkurs spotkał się z zainteresowaniem i życzliwością Parafii Archikatedralnej pw. Trójcy Świętej w Gdańsku – Oliwie oraz Stowarzyszenia Miłośników Archikatedry Oliwskiej. Nagrody ufundował proboszcz oliwskiej katedry, ks. prałat Zbigniew Zieliński. Do współzawodnictwa przystąpili uczniowie aż siedmiu szkół powiatu kartuskiego. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę o oliwskiej katedrze, związkach Oliwy z zakonem cystersów oraz historii Parku im. A. Mickiewicza w Gdańsku .

Lista laureatów:

 • I miejsce- Maria Merchel  ( Społeczna Szkoła Podstawowa w Dobrzewinie – Karczemkach),
 • II miejsce- Beata Ptach , Roksana Salewska ( SP im. Jana Trepczyka w Miszewie)
  Agata Pawlukowicz ( SP im. ks. prałata J. Bigusa w Baninie),
  Maciej Stenka ( SP w Klukowej Hucie),
 • III miejsce- Szyman Węsierski ( SP w Węsiorach),
  Julia Raba ( SP w Klukowej Hucie),
  Kamila Cymerman ( Zespół Szkól w Somoninie).

Wyróżnienia : Martyna  Płoszaj ( SP im. ks. prałata J. Bigusa w Baninie),  Magdalena Socha i Maciej Borowicz ( SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie), Katarzyna Socha ( Społeczna Szkoła Podstawowa w Dobrzewinie – Karczemkach), Sylwia Fiołek ( Zespół Szkół w Somoninie ).

Oprac. Marta Osowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.