fot. Beata Grądzka

29 marca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XVIII Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2014” propagujący tradycje marynistyczne. Festiwalowi towarzyszyły dwa ogólnopolskie konkursy: plastyczny i dziennikarski.

fot. Beata Grądzka
fot. Beata Grądzka

Głównym organizatorem „Łajby 2014” była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 im. kmdr. por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku. Współorganizatorem Festiwalu była Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. Festiwalowi patronował senator RP – Kazimierz Kleina oraz kapitan żeglugi wielkiej Andrzej Królikowski – prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej.

Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonał dyrektor SP 9 w Słupsku – Paweł Dajer. Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom Festiwalu oraz nagrodzonym w towarzyszących „Łajbie”: XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i XIII Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim o „Laur Słupskich Kotwic”, głos zabrał senator Kazimierz Kleina, który podkreślił wagę pielęgnowania i propagowania tradycji związanych z naszym nadmorskim regionem oraz komandor porucznik Marek Padjas – wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej, który zwrócił uwagę na wysoki poziom uczestników Festiwalu i zaangażowanie, jakie włożyli w przygotowanie swoich prezentacji.

Eliminacje konkursowe Festiwalu Piosenki Marynistycznej rozstrzygnięte zostały w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. 17 wykonawców ze szkół podstawowych ze Słupska, Ustki, Zaleskich, Wytowna, Kobylnicy, Pobłocia i Główczyc oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Anna Chodyna-Erbel, członkowie: Piotr Merecki, Bartosz Kieresiński, Krzysztof Plebanek, sekretarz – Angelika Kujawska-Kożuchowska.

W kategorii solistów III miejsce zajęła Roksana Białek z Centrum Kultury Gminy w Ustce, przygotowana przez Zorzę Sędzicką. II miejsce przypadło Roksanie Garbolińskiej ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich, przygotowanej przez Mariolę Wólczyńską, a I miejsce zajęła Julia Kuśmierek ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, przygotowana przez Joannę Janulewicz-Nyc. Nagrodą za I miejsce dla solisty był rejs na Bornholm ufundowany przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską.

W kategorii zespołów III miejsca nie przyznano, II miejsce zajął zespół Do-Re-Mi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, przygotowany przez Monikę Muszyńską i Alicję Skrzypińską. I miejsce w tej kategorii zajął zespół Ostinato ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku, przygotowany przez Grzegorza Uszkiewicza. Za zdobycie I miejsca zespół Ostinato wygrał Rejs po Bałtyku ufundowany przez prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej, kapitana żeglugi wielkiej Andrzeja Królikowskiego. Za zajęcie II miejsca zespół Do-Re-Mi wygrał Rejs po Bałtyku statkiem hydrograficznym Marzenka oraz puchar – nagrody ufundowane przez dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku, Tomasza Bobina. Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymali: Julia Wałcerz reprezentująca Wiejski Dom Kultury w Pobłociu, zespół Tęcza ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, zespół Urwisy za Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku oraz zespół Mini Wiolinki ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich.

Podczas uroczystego finału Festiwalu uhonorowano statuetkami, nagrodami rzeczowymi i dyplomami laureatów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i XIII Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur Słupskich Kotwic”. W konkursie plastycznym każdy wyróżniony i nagrodzony uczestnik otrzymał kalendarz z pracami plastycznymi wykonanymi przez laureatów. W konkursie dziennikarskim nagrodą specjalną był cyfrowy aparat fotograficzny, ufundowany przez „Przegląd Obrony Cywilnej”.

Ogółem we wszystkich konkursach związanych z „Łajbą 2014” udział wzięło 536 uczniów.

Galeria

fot. Beata Grądzka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.