fot. Michał Józefaciuk

Parlamentarzyści z Pomorza chcą, by droga S6 na całej swej długości nazywała się Trasą Kaszubską. Z okazji Dnia Jedności Kaszubów, na zaproszenie wicemarszałka Jana Wyrowińskiego, w Senacie spotkali się członkowie Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego, by porozmawiać o pielęgnowaniu tradycji i tożsamości kaszubskiej. W spotkaniu uczestniczył marszałek senatu Bogdan Borusewicz.

fot. Michał Józefaciuk
fot. Michał Józefaciuk

Podczas spotkania, przewodniczący Zespołu senator Kazimierz Kleina poruszył temat nazwy planowanej drogi ekspresowej S6. Parlamentarzyści z aprobatą przyjęli propozycję, aby budowaną drogę na całej długości, czyli od Szczecina, aż do Trójmiasta nazywać Trasą Kaszubską. Zadeklarowano także wsparcie dla przyśpieszenia rozpoczęcia jej budowy.

Do Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego należy obecnie 24 posłów i senatorów. Wśród nich znajdują się parlamentarzyści nie tylko z województwa pomorskiego, ale także zachodnio-pomorskiego i kujawsko -pomorskiego.

Galeria

fot. Michał Józefaciuk

2 KOMENTARZE

  1. Należy pochwalić inicjatywę kaszubskich parlamentarzystów, by drogę ekspresową nr 6, ze Szczecina do Trójmiasta, nazwać Trasą Kaszubską. Trasa ta będzie spinać Pomorze w całość, a nazwa ma przypominać, że Kaszubi mieszkali w Księstwie Szczecińskim i Księstwie Gdańskim. Myślę, że w taki sposób można sobie interpretować ideę, tej pożytecznej inicjatywy. Warto szanować historię Pomorza, jako całości, bo jest to bardzo zawiła historia Kaszubów, inaczej Słowian Nadbałtyckich.

  2. To wspaniały pomysł senatora Kazimierza Kleiny i społeczności kaszubskiej nazwania drogi S6
    Trasą Kaszubską.Stargard Szczeciński nie leży na tej trasie,ale jest kolebką Kaszub.Pierwsza wzmianka o Kaszubach(Pomorzanach) pochodzi właśnie z tego miasta (19 marzec 1238 rok).
    Trasa Kaszubska zwiększy ilość turystów odwiedzających Kaszuby .To może być duża promocja
    tego pięknego regionu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.