fot. GK

Marek Wasiluk narażając zdrowie wybawił z opresji dwie napadnięte kobiety. Mężczyzna obezwładnił napastnika, który zaatakował w sklepie ekspedientki. Choć w środę bohater przyjmował gratulacje od policji, niestety dalej musi być czujny. Kilka godzin po napadzie, przestępca został bowiem wypuszczony z aresztu.

fot. GK
fot. GK

Do napadu doszło późnym wieczorem w tym osiedlowym sklepie w centrum Ustki. 32-letni mężczyzna po zrobieniu w sklepie zakupów podszedł do kasy i zaatakował paralizatorem ekspedientkę.

– Zaczął uderzać mnie paralizatorem w szyję i twarz. Usiłowałam zamknąć kasę żeby nie ukradł pieniędzy.  Byłam przerażona wzywałam pomocy – mówi Agnieszka, sprzedawczyni. – Do tej chwili słyszę przerażający krzyk mojej koleżanki wzywającej pomocy. Na samo wspomnienie włos jeży mi się na głowie – dodaje Elżbieta, jej koleżanka.

Gdy napastnik usiłował obezwładnić paralizatorem drugą sprzedawczynie pojawił się ich wybawca.

– Jestem rybakiem. Wracałem z morza i w drodze do domu postanowiłem wstąpić do sklepu. Na dworze było ciemno a w sklepie jasno, napastnik nie widział więc że zbliżam się do drzwi, a ja mogłem obserwować całe zdarzenie. Natychmiast wszedłem do sklepu i rzuciłem się na tego mężczyznę – opisuje zdarzenie Marek Wasiluk.

Pan Marek obezwładnił napastnika i wezwał policje. Jego odwaga zrobiła wrażenie nawet na doświadczonych policjantach, którzy wręczyli bohaterowi pamiątkowy medal.

– Rybacy to bez wątpienia ludzie odważni i z silnym charakterem. Pan Marek to udowodnił. Jestem pod wrażeniem jego odwagi. Narażając własne zdrowie bez wahania rzucił się na uzbrojonego i bardzo brutalnego przestępcę – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik policji w Słupsku.

Przekazany w ręce policji napastnik był już wielokrotnie karany za włamania i kradzieże. Niestety ku przerażeniu napadniętych ekspedientek po kilku godzinach sprawca brutalnego napadu został zwolniony z aresztu. Zastosowano wobec niego jedynie dozór policyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.