fot. arch. R. Tyślewicza

O „Marszu śledzia” pisze się nawet w podręcznikach szkolnych. Tym bardziej zachęcamy do udziału w jego XIV edycji, 16 sierpnia br. Do końca maja trwają elektroniczne zapisy. Trasa jak zawsze prowadzi z Kuźnicy do Rewy, w poprzek Zatoki Puckiej.

fot. arch. R. Tyślewicza
fot. arch. R. Tyślewicza

– Zgodnie z zasadami przyjętymi w 2008 roku, udział w wydarzeniu może wziąć tylko 100 osób. Zainteresowanie jest dużo większe. W ubiegłym roku chętnych było 927 – wylicza organizator dr Radosław Tyślewicz.

– Losowanie odbywa się według parytetów, czyli jest określona liczba miejsc dla nowicjuszy, kolejna dla weteranów, czyli tych którzy szli z nami przynajmniej raz i osobna pula dla osób z uprawnieniami ratownika WOPR – dodaje. Wśród wszystkich zainteresowanych zostanie przeprowadzone losowanie, którego wyniki ujawnione zostaną na początku czerwca.

Marsz śledzia stał się na tyle rozpoznawalnym wydarzeniem, że informacja o nim znalazła się w gimnazjalnych podręcznikach do geografii. Co ważne, przeprawa ma zgodę z Urzędu Morskiego w Gdyni i tradycyjnie jest wspierana przez lokalną społeczność oraz władze samorządowe z burmistrzem Jastarni i wójtem Kosakowa na czele. Zatem jest w pełni legalna.

W tym roku oprócz samego przejścia, zorganizowane zostaną Dni Śledzia, czyli dwudniowy festyn rekreacyjno-sportowy rozgrywany po części w Kuźnicy, a po części w Rewie. Po raz pierwszy jedną z zaplanowanych atrakcji są rejsy łodziami rybackimi, z których będzie można obserwować śmiałków przeprawiających się przez Zatokę Pucką – zachęca Tyślewicz.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.marszsledzia.pl oraz na fanpage’u na FB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.