youtube.pl

We wtorek, 11 marca o godzinie 19.00 telewizja Travel Channel wyemituje program pt. „Smaki Polski według Tomasza Schafernakera”. W jutrzejszym odcinku widzom zostaną przybliżone uroki Pomorza i Kaszub.

youtube.pl
youtube.pl

Program poprowadzi Tomasz Schafernaker, znany brytyjski prezenter pogody polskiego pochodzenia, ekspert meteorologiczny i osobowość medialna, brytyjskiej stacji BBC.

Program ma charakter kulinarno-turystyczny. Oprócz zwiedzania ciekawych miejsc zlokalizowanych na Pomorzu, gospodarz programu będzie też próbował lokalnych specjałów.

Ekipa Travel Channel odwiedziła m.in. Sopot, gdzie opowiadano o znaczeniu bursztynu dla Pomorza, Gdańsk gdzie Tomasz Schafernaker spróbował polskiej wódki oraz Kaszuby słynące z tradycyjnych potraw. Tu prezenter zbiera grzyby, lepi pierogi oraz piecze ciasto z kaszubskim gospodyniami.

Program został nagrany w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Pierwsza trafi wyłącznie na nasz rynek. Wersja z rozmowami w języku angielskim, zostanie wyemitowana we wszystkich stacjach językowych Travel Channel, czyli w ok. 100 krajach.

Tomasz Schafernaker urodził się w 1979 roku w Gdańsku. W 2000 roku ukończył studia na Uniwersytecie Reading z tytułem z meteorologii. Naukę kontynuował w Met Office College w Exeter oraz w bazie RAF Lyneham. W 2006 roku otrzymał posadę prezentera pogody w ogólnokrajowej stacji BBC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.