fot. KPP Lębork

Lęborscy policjanci zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej na spotkanie z rodzicami uczniów podstawówki i gimnazjum w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych na temat zagrożeń środkami odurzającymi w tym dopalaczami, cyberprzemocą i zagrożeniami w Internecie.

fot. KPP Lębork
fot. KPP Lębork

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 rodziców oraz dyrekcja, pedagodzy i nauczyciele. Policjanci omówili problematykę zachowań dzieci i młodzieży na jakie należałoby zwrócić uwagę w przypadkach podejrzeń zażywania przez nich środków odurzających.  Poinformowali również rodziców o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach popełnienia przez nich czynów karalnych i przedstawili problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających w tym dopalaczy przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z internetu. Podobne spotkania odbyły się już w innych szkołach i policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, policjanci chętnie przekażą swoją wiedzę rodzicom i nauczycielom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.