KWP Gdańsk

Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci zwalczający przestępczość samochodową, aby odnaleźć skradziony samochód i zatrzymać złodzieja. Do policyjnego aresztu trafił również 33- letni mężczyzna, który pomagał w ukryciu skradzionego bmw. Odpowie on również za posiadanie ok. 150 porcji amfetaminy. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował dozór policji.

KWP Gdańsk
KWP Gdańsk

W ubiegłą niedzielę dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o kradzieży bmw, który zaparkowany był pod jednym z gdańskich hoteli. Pokrzywdzony obywatel Niemiec wartość samochodu oszacował na kwotę 80 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego już po kilku godzinach ustalili, gdzie auto jest najprawdopodobniej przechowywane. W pewnym momencie pojawił się tam 33-letni mężczyzna. Do akcji natychmiast wkroczyli kryminalni. Ich ustalenia potwierdziły się. W garażu na gdańskiej Oruni stało zaparkowane skradzione bmw. W samochodzie policjanci znaleźli urządzenie służące do zagłuszania sygnału GPS.

33-latek został zatrzymany. Przy sobie miał kilka gramów amfetaminy. Funkcjonariusze pojechali przeszukać jego mieszkanie. W trakcie sprawdzania wszystkich pomieszczeń, znaleźli kolejne gramy narkotyków. Łącznie zabezpieczyli 150 porcji amfetaminy.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili mężczyznę, który stoi za kradzieżą bmw. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie karany był m.in. za kradzieże samochodów i włamania.

33-latek usłyszał zarzut paserstwa i posiadania znacznej ilości narkotyków. Natomiast 40-letni gdańszczanin odpowie za kradzież z włamaniem. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili ich do Prokuratury Rejonowej Gdańsk – Śródmieście. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem i posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.