fot. nadesłane

21 listopada uczniowie szkół podstawowych z gminy Cewice wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Gdyni. Była to nagroda dla wszystkich uczestników III Gminnego Konkursu Wiedzy o Kaszubach ,,Dawne życie na Kaszubach” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Maszewie Lęborskim oraz Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie oddział w Cewicach.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Nauki Experyment. Na wielkiej interaktywnej wystawie uczniowie przeprowadzali ciekawe doświadczenia pomagające zrozumieć otaczający nas świat. Po fascynującej zabawie wycieczka udała się do Oceanarium Gdyńskiego, gdzie jej uczestnicy zobaczyli różne okazy przepięknych ryb. Wjazd zakończył się wizytą w lęborskiej pizzerii, po czym zmęczeni ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do domów.

Wycieczka była dofinansowana z środków Powiatu Lęborskiego i Gminy Cewice w  ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego – „Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności powiatu Lęborskiego’’ oraz  „Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności gminy Cewice” . Konkurs dla dzieci szkół podstawowych „Dawne życie na Kaszubach”.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.