mat. prasowy

Prezydent Miasta Słupska, Stowarzyszenie Kulturalny Punkt Zapalny oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej zapraszają 3 grudnia, godz. 11.00 na uroczyste otwarcie wystawy „Dotknij-Poznaj Słupsk”, które odbędzie się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Słupsku przy ul. Grodzkiej 3.

Janina Dylewska podczas tworzenia ceramicznych zabytków.
Janina Dylewska podczas tworzenia ceramicznych zabytków.

Na wystawie znajdzie się osiem, reprezentacyjnych dla naszego miasta budowli, wykonanych całkowicie z gliny. Miniaturowe makiety są ulepione z dbałością o szczegóły takie jak parapety, klinkier, dachówki, czy okiennice. Dzięki temu, przede wszystkim poprzez dotyk, można dokładnie poznać historyczną architekturę Słupska. Zwiedzanie poprzez dotykanie to doskonała propozycja dla osób niewidzących, niedowidzących, ale też dzieci i młodzieży – pozwala bowiem na poznanie danego obiektu w całości, od podstawy po najwyższą wieżyczkę.

Gliniane zabytki wylepiła słupska ceramiczka Janina Dylewska, dzięki środkom pozostającym w dyspozycji Prezydenta Miasta Słupska, pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wystawa uświetni obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i połączona będzie z rozstrzygnięciem konkursu Prezydenta Miasta Słupska pn. „Zobacz mój świat”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.