fot. archiwum

Port rybacki w Łebie zmieni swoje oblicze. Wszystko za sprawą planowanego remontu nabrzeża dla kutrów rybackich. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad przyszłego roku.

fot. archiwum
fot. archiwum

W Łebie niedaleko skupu ryb, który otwarto kilka miesięcy temu, zostanie wyremontowane nabrzeże dla kutrów rybackich. M.in. ma tu powstać mała stocznia. Teren gdzie planowana jest inwestycja, został przekazany wraz z dokumentacją projektową Zrzeszeniu Rybaków Morskich. Dzięki temu mogło się ono ubiegać o dotację z programu Ryby 2013. Umowa na dofinansowanie jest już podpisana.Zrzeszenie otrzymało ponad 4 miliony złotych.

W ramach projektu zostanie przebudowane 128 metrów nabrzeża. Zostanie wykonana analiza wysokości nabrzeża z uwzględnieniem użyteczności dla kutrów i łodzi rybackich, zaopatrzenie w ujęcia wody pitnej, energię elektryczną i punkty zrzutu ścieków. Zaprojektowana zostanie również sieć oświetleniowa oraz kanały technologiczne dla potrzeb monitoringu lokalnego, plac manewrowy oraz techniczny dla remontowanych jednostek.

Prace obejmą także zamontowanie specjalnego urządzenia do wyciągania łodzi, które ma służyć armatorom chcącym zostawić swoje jachty na zimę w Łebie.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy ma zostać ogłoszony wiosną przyszłego roku. Zakończenie prac zaplanowano na listopad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.