fot. arch. Radia Koszalin

W tym roku jedna z największych rozgłośni radiowych na Pomorzu i jedna z 17 regionalnych rozgłośni publicznego radia w Polsce świętuje jubileusz swojego istnienia. Program Radia Koszalin dociera do słuchaczy już od 60 lat.

[youtube_sc url= http://youtu.be/WcaPtWN2BrQ]

– Dziś radio wkracza w zupełnie nową erę i jest o wiele młodsze niż moglibyśmy się tego spodziewać. W ostatnich latach udało nam się wiele zmienić i unowocześnić – mówi Piotr Ostrowski, prezes Radia Koszalin. – Przed nami dobre czasy. Radio jest medium towarzyszącym i uniwersalnym, które w niczym nie przeszkadza. Dominacja platform multimedialnych będzie się rozwijać, a radio będzie jednym z ich głównych narzędzi przekazu – dodaje.

W ramach obchodów jubileuszu, 15 listopada w Politechnice Koszalińskiej odbyła się konferencja naukowa pn. „Media koszalińskie w umacnianiu tożsamości lokalnej”. Podczas uroczystej gali dla 250 osób w Teatrze Variete Muza, uczestnicy zgodnie podkreślali skuteczność wypełniania misji przez koszalińską rozgłośnię. Z okazji 60-lecia zorganizowano ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej „Reflektor”, wydano również album dokumentujący historię Radia Koszalin.

Funkcję centrum kultury w regionie Radio Koszalin pełni patronując ogromnej liczbie wydarzeń. Współorganizuje Bałtyk Festiwal Media i Sztuka w Darłowie, gdzie od 2012 roku odbywają się dziesiątki spotkań, wystaw i koncertów, w których uczestniczy kilka tysięcy osób. W radiowym studiu koncertowym im. Czesława Niemena regularnie odbywają się bezpłatne imprezy i koncerty na żywo: „Unplugged Radia Koszalin”, „Muzyczna scena Radia Koszalin” oraz „Wieczory na ludowo”.

Rozgłośnia od czterech lat jest organizatorem największej koszalińskiej imprezy masowej „Bieg po zdrowie”. Radio otrzymało Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego przyznaną przez samorząd województwa, za swój wkład w kulturalny i społeczny rozwój regionu. Organizując na swojej antenie liczne debaty, rozgłośnia uczestniczy w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

fot. arch. Radia Koszalin
fot. arch. Radia Koszalin

Radio Koszalin nadaje również program miejski pod nazwą Radio Słupsk przeznaczony dla mieszkańców miasta i powiatu słupskiego. W każdą niedzielę emitowany jest w nim Magazyn Kaszubski. Oprócz Słupska, redakcje terenowe działają też w Pile, Kołobrzegu i Szczecinku.

Ten rok to także rekordowe wyniki słuchalności koszalińskiej rozgłośni. W kolejnych badaniach Radio Track przygotowywanych przez Millward Brown SMG/KRC program Radia Koszalin plasuje się na pierwszym miejscu wśród innych stacji słuchanych w mieście.

Sygnał Radia Koszalin odbierany jest na obszarze trzech województw – wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, zachodniej części województwa pomorskiego i północnej części województwa wielkopolskiego. Rozgłośnia wykorzystuje pięć nadajników emitujących program na falach 103,1, 97,8, 95,3, 92,5, 88,1 MHz znajdujące się w Gołogórze, Koszalinie, Słupsku, Sławoborzu i Rusinowie.  Za pośrednictwem Internetu radio dociera do odbiorców z całego świata.

Galeria

fot. Wojciech Gruszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.