fot. gdm.fundacjapsc.pl

Fundacja Pomeranian Students’ Coalition zaprasza licealistów, studentów, absolwentów uczelni wyższych, działaczy społecznych oraz mieszkańców Gdyni do wzięcia udziału w VI Gdyńskiej Debacie Młodych – Media a kształtowanie rzeczywistość.

fot. gdm.fundacjapsc.pl
fot. gdm.fundacjapsc.pl
Debata odbędzie się 20 listopada, między 13.00 a 15.00 w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (al. Zwycięstwa 96/98) w Gdyni. Patronat nad debatą objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Podczas szóstego spotkania z ekspertami uczestnicy debaty zastanawiać się będą nad fenomenem środków masowego przekazu, budową społeczeństwa informacyjnego i czynników, które na nie oddziałują. Udział w debacie jest bezpłatny. Projekt Gdyńskich Debat Młodych finansowany jest ze środków Miasta Gdyni.

Debata ma przynieść odpowiedź na pytanie czy fakty różnią się od faktów prasowych, a także w jakim stopniu wpływają na nas tzw. aranżacje medialne. W tym kontekście niezwykle istotne stanie się pytanie o etykę i warsztat dziennikarski.

Uczestnicy omówią  rolę dzisiejszych mass mediów – czy ich zadaniem jest relacjonowanie i wzbudzanie refleksji czy może poprzez przekaz kształtowanie i wpływanie na otaczający nas świat? Czy środki masowego przekazu są lub były obiektywne i czy w ogóle mogą takie być?

Debata odbędzie się w formie moderowanej dyskusji. Pierwsza część zakłada dyskusję zaproszonych gości, której przysłuchiwać będzie się publiczność. W drugiej zaproszeni goście będą odpowiadać na pytania i ustosunkowywać się do poglądów wypowiadanych przez uczestników. Do debaty w charakterze ekspertów zaproszono dziennikarzy i osoby związane ze środowiskiem medialnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.