fot. nadesłane

Od miesiąca zespół uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rolniczych w Rusocinie remontuje słynnego Ursusa C451, czyli kultowy polski ciągnik, znany z socrealistycznych plakatów propagandowych.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Szkolnym pasjonatom, w większości uczniom, mieszkającym w pobliskim internacie, udało się zdemontować i zinwentaryzować większość najważniejszych podzespołów pojazdu.

– Przy okazji udało się nam ustalić, że ciągnik miał niegdyś poważny wypadek – mówi Marek Urbanek, dyrektor szkoły w Rusocinie.-  Powoli dochodzimy do serca pojazdu, czyli do jego silnika. Mamy nadzieję, że zachował się w dobrym stanie.

Podczas inwentaryzacji do szkoły zgłosiło się wiele osób, wspierających odbudowę Ursusa C451. Specjalistyczny portal Retrotraktor przekazał dokumentację ciągnika. Mieszkaniec Rotmanki, Pan Włodzimierz Marszewski,
obiecał podarować  szkole oryginalną, zrekonstruowaną kierownicę, złączki chłodnic, korbkę, i lutlampę. Dzwonią także dawni użytkownicy takich pojazdów, deklarując chęć pomocy przy odbudowie i regulacji ciągnika.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.