W naszych szeregach jest obecnie przeszło 60 podmiotów i osób reprezentujących nie tylko środowisko turystyczne, są wśród nas lekarze, prawnicy, osoby prowadzące działalność szkoleniową. I to cieszy, gdyż różnorodność środowiska daje możliwość szerszego spojrzenie, nie tylko ograniczając się do branży turystycznej.

Takie też założenia ustalił ustawodawca, tworząc akty prawne dotyczące LOT-ów. Łeba, jako nazwa i jako miasto jest na pewno marką całego naszego powiatu. Wokół niej buduje się obiekty, takie jak parki rozrywki, ścieżki rowerowe, przeróżne atrakcje turystyczne.

Druga nazwa Błękitna Kraina nie jest przypadkowa, jest to nazwa, którą w 1882 usłyszał pewien oficer przebywający na Pomorzu od cesarza niemieckiego Wilhelma I, gdy ten go zapytał – skąd pan pochodzi?

-Z powiatu lęborskiego wasza wysokość – odpowiedział oficer

Cesarz się uśmiechnął i wyraźnie ożywiony dodał

-Acha z „Błękitnej Krainy”, pięknie.

Bo czyż nie jest to prawdą, że nasze ziemie to bogactwo lasów, jezior, pięknych piasków i wyjątkowo zdrowego mikroklimatu. W powiecie lęborskim można znaleźć wszystkie walory, które posłużyć mogą do idealnego wypoczynku. To chcemy „sprzedawać” naszym gościom.

Jest jeszcze wiele do odkrycia, w każdej z gmin są miejsca niewątpliwie ciekawe, warte zobaczenia i to chcemy też zaproponować naszym gościom.

Dzisiaj rynek turystyczny stawia wysoką poprzeczkę. To nie jest już tylko dobry nocleg i jedna atrakcja turystyczna. Turysta dzisiaj pyta i co dalej, gdzie pojechać, co zwiedzić, gdzie smacznie zjeść?.

 W dobie coraz większej konkurencji musimy udoskonalać swoje usługi tworząc pakiety pobytowe, szkoląc gestorów bazy, ukazując innowacyjność w dotarciu do potencjalnego turysty, pokazywanie tzw. „dobrych praktyk”

Kluczem do sukcesu jest spójność, rzetelność informacji, dobrze układająca się współpraca z samorządami lokalnymi, profesjonalnie przygotowane materiały

Cieszy nas niezmiernie fakt, że mogliśmy, jako dwie organizacje połączyć siły i dopracować porozumienie.  Każdy przystępujący do naszego stowarzyszenia ma świadomość, że hasło „duży może więcej” jest jak najbardziej aktualne. Warto jednoczyć siły i wspólnie zmierzać do wyznaczonej ścieżki.

Zachęcamy wszystkich, nie tylko z Łeby bądźcie z nami, twórzmy wspólnie wizerunek naszego powiatu lęborskiego, naszej Błękitnej Krainy – warto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.